• Takım Olma Konulu Eğitimi

  Takım Olma Konulu Eğitimi

  Intergaz İnsan Kaynakları tarafından organize edilen “Takım Olma” konulu eğitimimiz Arbos Ltd. Eğitim Salonunda 28 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Prof. Dr. Fatoş Silman ve Yrd. Doç. Dr. Osman Emiroğlu tarafından verilen eğitimde Intergaz Ltd. Works Ltd. ve Arbos Ltd. ofis çalışanları katılmıştır. Birlikte çalışan ekibin iletişimini kuvvetlendirmek ve takım verimliliğini arttırmaya yönelik olan eğitimle takım ruhu ve ekip çalışmasının şirket kültürümüzün içinde daha da benimsenmesinde katkısı olmuştur.

  Share this article in your social networks.

 • Basınçlı Kaplar Eğitimi

  Basınçlı Kaplar Eğitimi

  20 Ocak 2023 tarihinde İş Güvenliği Uzmanı Selami Demirci ve Works Ltd. Tahribatsız Muayene Sorumlusu Adem Gündemir tarafından verilen eğitime Intergaz Ltd. ve Works Ltd. Teknik Departman çalışanları katılmıştır. Bu eğitimle LPG tankları ve LPG tüpleri gibi basınçlı kapların güvenli ve verimli çalışması için yapılması gerekenler ve bu amaca yönelik temel bilgileri gözden geçirmiş olup, bilgilerimizi tazeleme imkanını bulduk.

  Share this article in your social networks.

 • Ofis Çalışanları İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

  Ofis Çalışanları İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

  Intergaz İnsan Kaynakları tarafından organize edilen Ofis Çalışanları İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi 19 Ocak 2023 tarihinde Intergaz’da gerçekleştirilmiştir. İş Güvenliği Uzmanı Selami Demirci tarafından verilen eğitime tüm Intergaz Ltd. Works Ltd ve Arbos Ltd. ofis çalışanları katılım göstermiştir. Ofiste çalışırken gürültü, termal konfor, aydınlatma, yerleşim planı, statik duruş, ekranlı araçların kullanımı gibi birçok konuda eğitildik ve bilgilendirildik.

  Share this article in your social networks.

 • Mülakat Teknikleri Eğitimi

  Mülakat Teknikleri Eğitimi

  Intergaz İnsan Kaynakları tarafından organize edilen Mülakat Teknikleri konulu eğitimimiz Concorde Hotel-Lefkoşa’da 14 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

  Prof. Dr. Fatoş Silman ve Yrd.Doç.Dr. Osman Emiroğlu tarafından verilen eğitimde Intergaz Ltd. Works Ltd. ve Arbos Ltd. yöneticilerine en değerli sermayemiz olan çalışanlarımızı aramıza katarken mülakat teknikleri hakkında daha da profesyonel açılarda bilgi depomuzu güncellemiş olduk.  

  Share this article in your social networks.

 • Intergaz Ailesi 2. Anı Ormanı için Çamlıbel bölgesinde fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi

  Intergaz Ailesi 2. Anı Ormanı için Çamlıbel bölgesinde fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi

  Enerji sektörünün genç ve dinamik şirketlerinden doğa dostu Intergaz, 2022 yılının ilk sosyal sorumluluk projesini; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nın ağaçlandırılması ve yangınlarda kaybettiğimiz ağaçların yerine yenilerinin yetişmesi, doğadan aldığımızı doğaya geri vermek, ürettiğimiz karbondioksit miktarını kısmen telafi etmek ve doğada yaşayan canlılara yeni yaşam alanları sağlamak amacıyla KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Orman Dairesi Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde 26 Şubat 2022, Cumartesi günü fidan dikme etkinliği gerçekleştirdi. Adanın mavi enerjisi Intergaz, yeşil ada olarak anılan Kıbrıs’ımızın orman yangınlarından aldığı hasarı telafi edebilmek ve yeşil bir gelecek için çalışmalarını her zaman olduğu gibi sürdürecek.

  Etkinlik Intergaz çalışanları ve ailelerinin katılımıyla ile Çamlıbel’de gerçekleşti. 2 hektarlık alanın yeşillendirilmesi kapsamında 2500 adet çam, selvi, zakkum ve akasya fidanları 26 Şubat Cumartesi günü dikildi. Yeşil adamızın sürdürülebilirliği için ağaçlandırma projelerine önem veren Intergaz ailesi enerjisiyle 2.Anı Ormanı’nı Çamlıbel’de yeşertecek ve ilerleyen dönemlerde Anı Ormanları’na yenilerini ekleyecek.

  Intergaz ailesi adına açıklamada bulunan, Intergaz Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer;

  Ormanların bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağı olduğunu, kullandığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, yemek yediğimiz masa ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce ihtiyacımızı ormanlardan karşıladığımızı belirterek, bizim için ormanlarımızın, hava gibi su gibi ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklar olduğunu yineledi.
  Binlerce bitki, hayvan türünün yaşadığı ormanların faydalarını saymakla bitiremeyeceklerini belirten Kader Kencer; “ Her orman birer oksijen ve yağmur fabrikası gibidir. Ormanlarını bilinçsizce tüketen ülkeler, sadece çölleşmekle kalmazlar, sahip oldukları en değerli şeyi ve en büyük doğal zenginliği de kaybetmiş olurlar. Ormanları korumak hepimizin görevidir. Ağaç dikerek yeni ormanlar oluşmasını sağlamalıyız. Ormanların en büyük düşmanı insanlardır. Attığı sigara izmariti ya da yaktığı ateşle koca bir ormanı yakıp kül eden de insandır. Bugün burada çocuklarımızla birlikte Intergaz Ailesi olarak insanın doğaya verdiği zararı kısmen de olsa telafi etmek için bulunmaktayız.  Bize bu imkanı sağlayan Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu ve ekibine de ayrıca teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz. Bu güzel ve anlamlı etkinliğe katkı koyan herkesi saygı ve sevgilerimle  selamlıyorum. ” diyerek duygu, düşünce ve dileklerini dile getirdi.

   

   

  Share this article in your social networks.

 • Genç İş Adamları Derneği, Intergaz’a ziyarette bulundu

  Genç İş Adamları Derneği, Intergaz’a ziyarette bulundu

  Intergaz Dolum Tesisi’nde Genç İş Adamları Derneği’ni ağırladı. Tesiste alınan güvenlik önlemleri ve herhangi olumsuz durumda ne şekilde bir yol izlendiği ile ilgili bilgiler ziyaretçilerle paylaşıldı. Tesiste yapılan tur sonrası, yangın çeşitleri ve söndürme taktikleriyle ilgili tatbikatlar düzenlendi.

  Share this article in your social networks.

 • Yaşam Boyu Eğitim Felsefesi Işığında Bitmeyen Motivasyon ve Hizmet Eden Lider Yönetici Eğitimi Düzenlendi

  Yaşam Boyu Eğitim Felsefesi Işığında Bitmeyen Motivasyon ve Hizmet Eden Lider Yönetici Eğitimi Düzenlendi

  Intergaz İnsan Kaynakları Departmanı tarafından düzenlenen, Yaşam Boyu Eğitim Programı çerçevesinde Davranış Bilimci, eğitimci, oyuncu, senarist, danışman ve yapımcı Mehmet Auf ve Drama Oyuncusu Melih Yetkin’i ağırladı. Toplumsal yaşamdaki değişim ve dönüşümlerin iş dünyasında yarattığı  devinimler, değişen ve gelişen ihtiyaçlar, kuşaklar arası yönetim şekilleri, iç potansiyelini bulma gibi konuların anlatıldığı ve canlandırıldığı programda Intergaz ekibi Bitmeyen Motivasyon ve Hizmet Eden Lider Yönetici Programı’na katıldı. Program süresince Mehmet Auf’un anlatımları, Melih Yetki’nin katılımcılarla etkileşimli olarak sürdürdüğü senaryolarla canlandırıldı. Eğitim sonrası Mehmet Auf’un “Uzaktan” ve “Aç Kapa Düzelir” kitapları imzalanarak katılımcılara hediye edildi.

  Share this article in your social networks.

 • Sivil Savunma Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı 2021’de Yer Aldık

  Sivil Savunma Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı 2021’de Yer Aldık

  Sivil Savunma Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı  2021 seçkin gözlemci  günü  07 Ekim 2021 tarihinde Gazimağusa’nın Palm Beach bölgesinde gerçekleştirilmiştir.

  Senaryo gereği; Merkez üssü Larnaka Körfezi açıklarında rihter ölçeğine göre 7.7 büyüklüğünde, deniz tabanının 5 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem senaryosu çerçevesinde hazırlanan , Afet Acil Durum Yönetimi Sistemi  içinde yer alan tüm birimlerin, iş  birliğini ,koordinasyonunu , her türlü durumda nasıl çalışma sergileyeceği, farkındalık yaratma amacıyla kurum ve kuruluşların işbirliği ile müdahale şekilleri sergilenmiştir.  İzleyicilere tatbikat sırasında yaşanması muhtemel durumlar canlandırılarak,olaylara müdahaleler gerçekleştirilmiştir.

  Intergaz Yangınlara Müdahale Uzman Ekibi de yaşanması muhtemel durumlar karşısında  olay bölgesindeki  ekiplerle  iş birliği içerisinde  hareket eden unsurlar arasında yer aldı. Acil afet durumunda yaşanması muhtemel  herhangi bir LPG  yangınına müdahalenin  gerçekleştirildiği tatbikatta,  LPG  yangınına müdahale edildikten sonra  İntergaz teknik ekiplerince gerekli kontroller sağlanarak yangın alanın emniyeti alınmıştır.

  Share this article in your social networks.

 • Intergaz’dan Dökme Gaz Tankı kullanıcılarına Yangın Müdahalesi Eğitimi

  Intergaz’dan Dökme Gaz Tankı kullanıcılarına Yangın Müdahalesi Eğitimi

  Intergaz katkılarıyla, Intergaz Dökme Gaz Müşterilerine Dolum Tesisi’nde LPG Yanginlari ile ilgili eğitim düzenlendi. Intergaz Yangın Danışmanı Resul Dilek’in de katılımıyla gerçekleşen eğitimde  LPG hakkında bilgilendirme, Dökme Gaz Tankları için Güvenlik Tedbirleri, LPG Tank kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar ve LPG Yangınlarıyla ilgili bilgiler verildi. Teorik eğitimlerle çeşitli yangın tipleri ve müdahale yöntemlerine değinilen eğitim sonrası, Intergaz Dolum Tesisi’nde uzman ekip tarafından bilinçli oluşturulan yangınlara müdahale yöntemleri açıklandı ve farklı müdahale şekillerinin katılımcılar tarafından uygulanması sağlandı. Tatbikat tüm katılımcıların özel koruyucu ekipmanlar giyerek,  çevrede bulunan alanında uzman kişiler tarafından gözlemlenerek gerçekleştirildi.

  Share this article in your social networks.

 • Tıp Fakültesi Öğrencilerine İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi

  Tıp Fakültesi Öğrencilerine İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi

  Intergaz Tesislerinde, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerine İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi Tesis Mühendisleri Salih Yeltekin ve Hüseyin Mazi tarafından verildi.
  Intergaz’ın enerji sektöründeki yerinden, hizmet alanlarından, LPG’nin kullanımıyla ilgili bilgilerle yer verilen eğitim tesis içerisinde dikkat edilen ve uygulanan kurallardan, herhangi olumsuz bir durum yaşanmaması için belirli aralıklar yapılan tatbikatlardan bahsedilerek , Dolum Tesisi acil durum şeması üzerinde hareket planı anlatıldı.
  Eğitim sonrası öğrencilerin soruları cevaplandı ve koruyucu ekipmanlar ile giyinerek ve 2 gruba ayrılarak, salgın önlemleri dahilinde Intergaz Dolum Tesislerinde eğitim turu gerçekleştirildi.

   

  Share this article in your social networks.

 • Intergaz, Orman Yangınlarıyla İlgili Eğitim Düzenledi.

  Intergaz, Orman Yangınlarıyla İlgili Eğitim Düzenledi.

  Özellikle son haftalarda Türkiye’de, ülkemizde ve dünyada artan orman yangınlarını üzülerek takip ettiğini belirten Intergaz Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer, ülkemizde de benzer nitelikte büyük çaplı felaketlerin yaşanmaması ve olası büyük bir yangında kontrollü müdehalenin sağlanabilmesi için, orman yangınlarının sebepleri ve müdahale yöntemleriyle ilgili eğitim ve tecrübelerini paylaşması adına Intergaz Yangın Danışmanı Resul Dilek’i ağırlamanın ve bu etkinliğe ev sahipliği yapmanın, Intergaz tarafından bir sorumluluk olarak görüldüğünü belirtti. Yangına müdahalenin tıpkı bir orkestrayı yönetmek gibi olduğunu, tüm enstrümanların harmoni ile duyulmasının orkestra şefinin yönetimiyle ilgili olduğu gibi yangına müdahalenin de ancak bir lider tarafından koordine edilerek kısa sürede, işlerinde uzman kişilerin bir araya gelmesiyle çalışarak başarı elde edilebileceğini belirterek, sözü Resul Dilek’e devretti.

  Intergaz Yangın Danışmanı Resul Dilek, Amerika ve Almanya’da Yangın Güvenlik, Acil ve Afet Durum Planlama konularında eğitimler almıştır. Tecrübe ve eğitimlerini üniversitelerde Sivil Toplum Kuruluşları ve özel sektörde ders vererek gençlerle paylaşmaktadır. Uzun yıllardır Intergaz Yangın Danışmanlığını yürüten Resul Dilek, Yangın Güvenlik, Savunma gibi konularda kanun, standart ve yönetmeliklerde yapılan tüm güncellemeleri takip etmekte ve belirli periyotlarda Intergaz bünyesine ziyaretler yaparak, bilgilerini, tecrübelerini, farklı ülkelerin vizyonlarını; şirket çalışanları, Sivil Toplum Kuruluşları, Orman Dairesi ve İtfaiye biriminde görev yapan kişilerle paylaşmaktadır.

  Intergaz ev sahipliğinde, Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen eğitimde, Orman Dairesi ve İtfaiye personeli katılım gösterdi.

  Yangın, sel gibi doğal afetlerde kriz merkezi oluşturmanın çözüme kısa vadede gidilmesini ve özellikle yangınlarda ilk 30 dakikanın önemine vurgu yapan Dilek, yangını ilk gören kişi ile ilk müdahalenin başladığı ve o andan itibaren iyi yapılan bir organizasyonun, görev dağılımı ve eksiklerinin tamamlanmasının erken müdahaleye giden yolda en önemli adımlar olduğunu vurguladı. Orman yangınlarının sebeplerine değinen ve Kıbrıs’a yaptığı düzenli ziyaretlerinde göze çarpan sorunların başında, özellikle yol kenarlarında uzayan otların ve yerlere atılan çöplerin adım adım yangına sebebiyet verdiğini, bu konularda önlem alınmasının bir çok yaşanabilecek felaketin önüne geçilmesinde yardımcı olacağını belirtti.

  Yangına müdahale ederken, ilk ve etkin müdahalenin sağlanabilmesi için; ilk 30 dakikanın büyük önemi olduğunu, kriz masasının oluşturulması, yangını ilk gören kişinin gerekli mercilere ulaşarak müdahaleyi başlatması, orman yangın ekiplerinin, itfaiyenin, ilk 30 dk içerisinde yangın uçak/helikopterinin havalanmasının, gönüllü ekiplerin ve orman köylülerinin müdahalesinin sırayla izlenecek adımlar olduğunu belirtti. Yangına müdahale esnasında; bitki örtüsünün tanınması, meteorolojik koşulların incelenmesi, ağaçların cinsi, yangının yaşandığı bölgedeki ulaşım koşulları, su araçlarının yangına yeteri kadar yetişebilmesi için gerekirse iş makineleri tarafından yol açılarak, yangın söndürme ekibinin gerekli kişisel koruyuculara sahip olmasının ve yangın söndürmeye gönül vermiş kişilerin eğitim almalarının da çok önemli olduğunu belirtti. Her konuda olduğu gibi yangın eğitiminin de öncelikle ailede sonrasında okulda, öğretmenler tarafından anlatılmasıyla sorumlu bireyler yetiştirmenin, doğaya sağlayacağı katkının altını çizdi.

  Yangının çıkma sebepleri, müdahale şekilleri ve kullanılacak ekipmanlarının detaylı anlatımıyla süren eğitim, soru – cevaplar ve videolar izleyerek tamamlandı. Dünyanın dört bir yanında yaşanan orman yangınları ve müdahale edilme şekilleri irdelendi, karşılıklı görüşler paylaşılarak yüksek etkileşimle tamamlanan eğitim sonrasında, Orman Dairesi ve İtfaiye personeli katılımcılara belgeleri; Eğitmen ve Yangın Danışmanı Resul Dilek, Intergaz Tesis ve Teknik Müdürü Cem Saldoğan ve Intergaz İşletme Mühendisi Salih Yeltekin tarafından takdim edildi.

  Share this article in your social networks.

 • Tirami Su, tüketiciyle buluşuyor.

  Tirami Su, tüketiciyle buluşuyor.

  INTER-GAZ LTD’nin göz bebeği Tirami Su, tüketiciyle buluşuyor.

  Adanın dört bir yanına enerji sağlayan Intergaz, hizmet ağını genişleterek, sağlıklı, kaliteli, ambalajlı 19 lt damacana su markası olan Tirami Su’nun satışlarına başlıyor. Kuzey Kıbrıs’ın en güvenilir doğal kaynaklarından çıkan, hijyen koşulları çerçevesinde herhangi kimyasal dokunuşa maruz kalmadan ve fiziksel su arıtma yöntemleri ile elde edilen Tirami Su, üstün lezzeti, 8’lik yüksek pH seviyesi ve doğal minareli ile yüksek kalite standartlarını sağlayarak, yüksek tüketici memnuniyetine erişmeyi hedefliyor. 19 lt damacana satışı ile pazara giren Tirami Su ilerleyen dönemde, ürün yelpazesini genişleterek ilerlemeye devam edecek.

  Evlere Tüpgaz servisi ile her 10 kg ve üzerinde tüpgazın yanında 1 adet 19 lt Tirami Su damacana su hediye edilecek. Damacana yaşını aşmamış olan, herhangi su markası ile değiştirilebilir olarak sunulan bu hizmette, damacananız bulunmuyorsa depozitolu olarak satın alabilirsiniz. Şu an için Intergaz’ın Lefkoşa ve Girne’de devam eden Evlere Tüpgaz Servis hizmetinin yanı sıra bu bölgelerde Evlere Su Servisiyle  tüketiciyle buluşacak olan Tirami Su’yu sipariş etmek için haftanın 7 günü, 08:00 – 22:00 saatleri arasında 444 55 44’ü çevirerek İletişim Merkezi’ne ulaşabilir, web sitemizin çevrim içi destek ya da sosyal ağlarından da kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz.

  Share this article in your social networks.

 • Intergaz Basketbol Ligine De Enerji Veriyor!

  Intergaz Basketbol Ligine De Enerji Veriyor!

  Hayatın her alanına enerji katan Intergaz şimdi basketbol sahalarına enerji veriyor. Spor, kültür ve sanat alanlarında her daim etkin bir şekilde rol olan Intergaz’ın enerjisi bu sezon potaya hayat veriyor.

   

  Erkekler Basketbol Ligi Resmi İletişim Sponsoru olan  Intergaz ve Basketbol Federasyonu ile düzenlenen ortak basın toplantısında, Intergaz Pazarlama Koordinatörü Orhan Fişekçi; Halktan aldıkları enerjiyi,  bir kez daha farklı bir alanda genç sporcularımızla paylaşıyor olmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşadıklarını belirtirken, Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit; 1 yıldır görevde olduklarını ve yeni sezonda basketbolun görünürlüğünün artması, yayınların herkes tarafından izlenebilir olması adına güzel bir iş birliğine başladıklarını ve Intergaz’ın desteğiyle basketbolun daha fazla kitleye ulaşabileceği için duydukları mutluluğu dile getirdi.

  Share this article in your social networks.

 • Intergaz Kesintisiz Enerjisiyle Hizmet Vermeye Devam Ediyor.

  Intergaz Kesintisiz Enerjisiyle Hizmet Vermeye Devam Ediyor.

  İçinde bulunduğumuz salgın şartları toplum ve gündelik yaşam üzerinde etkilerini artırarak devam ederken Intergaz hizmet kalitesini aksatmadan, hayatın devamlılığını, halkın temel ihtiyacı olan ürünlerin müşterilerimize ulaştırılmasını sağlarken, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını korumak için, iş sağlığı ve güvenlik önlemlerine ek olarak salgın riskine karşı da üst düzeyde önlemler alarak adaya hizmet vermeye devam ediyor.

  • Ekip Çalışması Oldukça Önemli

  2020 yılının Mart ayında, adamızda ilk Covid 19 vakası görülmesiyle, salgın planımızı hazırlamıştık bugün de aynı planı uyguluyor ve gün geçtikçe geliştiriyoruz. İlgili Bakanlık ve Kurulların almış olduğu kararların yakın takibini sağlıyor ve hemen aksiyona çeviriyoruz. Böylelikle ekibimiz kendi arasında hızlıca koordine olarak, hızlı ve etkin bir yol planı belirliyor, sonrasında tüm plan ekip arkadaşlarımızla paylaşılıyor. Özellikle evlerimize geri döndüğümüz bu dönemde birimlerimiz arasında 2 farklı çalışma grubu oluşturarak, dönüşümlü çalışıyor ve evden çalışma pozisyonunda işlerini yönetebilecek arkadaşlarımızın da tesise gelmeden mesailerini evlerinden tamamlamalarını sağlıyoruz. Teknolojik ve dijital alt yapımız gelişebilecek her olumsuz duruma karşı tedbir içeriyor.

   

  • Motivasyonumuzu bir arada kalarak koruyoruz.

  Bazı birimdeki arkadaşlarımızın evden çalışmalarıyla birlikte, görüşmelerimizi dijital platformlara taşıdık. Eğitimlerimize de hiç ara vermeden bu şekilde devam ediyoruz. Bu dönemde kendi aramızdaki iletişimizi besleyebilmek için paylaşımlarımızı arttırdık, daha çok konuştuk daha çok güldük. Kalabalık ve güçlü, dinamik yapısı olan bir ekibiz ve Intergaz çatısı altında hepimiz birer Intergaz bireyi olarak bu zor dönemde omuzlarımızda, sağladığımız hizmetin değerini taşıdığımız bir bilinçle hareket ediyoruz. Şeffaf bir yönetim anlayışıyla büyüdüğümüz çatımızın altında, desteklenen ve artan motivasyonumuzla birlikte işlerimize dört elle sarılıyor ve müşteri memnuniyetimize de en üst safhaya severek taşıyoruz.

   

  • Tesiste Neler Oluyor?

  Hepimizin bildiği gibi Enerji sektörü de hizmetlerini hiç aksatmayan iş alanlarından biri….Intergaz Tesis Sorumlumuz Salih Yeltekin salgın sürecinde işleri nasıl yürüttükleriyle, tesis içerisinde ne tip önlemler aldıklarıyla ilgili bazı sorular yönelttik ve alınan önlemler üzerine konuştuk.

   

  • Salgın sürecinde tesiste ne gibi önlemler aldınız?

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı 2020’nin Mart ayında ilk Covid 19 vakasının adamızda görüldüğünü açıklamasının ardından tesisimizde aldığımız önlemlere periyodik olarak yapılan dezenfeksiyon işlemleri ile başladık. Aynı zamanda belirli aralıklara sıvı el dezenfektaları yerleştirerek, çalışma arkadaşlarımızın ve gelen kişilerin kişisel olarak hijyenlerini muhafaza edebilmelerine yardımcı olduk. Sizlerin de bildiği gibi tesisimize adanın dört bir yanından çalışma arkadaşlarımızın yanı sıra, tüplerini kendi almak isteyen ya da ödemesini dijitali tercih etmeyerek yüz yüze yapmak isteyen müşteri kitlemiz geliyor. Güvenlik Birimimiz isim soyisim ve ateş ölçümleme yaparak kişilere form doldurmuş, maskesinin ağız ve burunu kapatacak şekilde gelen kişilerin kendi aralarında da yakınlaşamayacak kadar olan zaman aralıklarıyla, gözetim altında tutarak kontrollü şekilde tesise giriş yapmasını ve mümkün olan en kısa sürede işlemlerin tamamlanarak tesisten ayrılmalarını sağlamıştır.

   

       “Üretimimiz bizim için gurur verici.”

   

  • Bu süreç çalışmalarınızı nasıl şekillendirdi?

  Böyle bir dönemde bizim için en önemli üretimiz olan dezenfektan tüneli ile tesise gelen tüm kişilerin dezenfekte olarak giriş yapmalarını sağladık, bu sürecin akabinde tesisimize giren araçların da tek tek dezenfekte işlemlerini gerçekleştirdik. Tabi ki salgına zamanla adapte olduktan sonra 0 temas projemizle, tesiste tüm girişlerin QR kod ile olmasını sağlayarak ve sosyal mesafeye dikkat edecek şekilde alımlar gerçekleşmiştir.

   

  • Dezenfektan Tünelinden biraz bahseder misiniz?

  Özelikle tesislerde ya da toplu bulunulan ortamalara girişte yapılan dezenfeksiyon işleminin amacı maksimum hijyen elde etmektir, bu tünel giriş – çıkış yapılan noktalarda çok kısa sürede dezenfekte edilmesini sağlar, böylelikle risk durumundayken virüsün hem taşıyıcıya hem de etkileşimde bulunacağı kişiye bulaşmasının önüne geçilmiş olur. Kişiler veya araçların, 5 saniyelik bir süre zarfında, 12 noktadan damla altı zerrecik boyutundaki dezenfektan
  püskürtülerek homojen bir şekilde dezenfeksiyon solüsyon ile kaplanmaları sağlanmaktadır.

   

  • Peki Intergaz ürünlerinin dezenfeksiyonu nasıl sağlandı?

  Dışarıdan tesisimize gelen tüm tüpler için dezenfeksiyon işlemi yapılıyor. Tüplerimiz doluma gitmeden önce tekrar dezenfekte ediliyor ve dolum sonrası tüm kontrolleri sağlandıktan sonra shrink kapaklar takılıyor, bildiğiniz gibi bu kapakların anlamı tüplerimizin tam doluluğunu ve gereken bütün güvenlik testlerinin yapıldığının güvencesidir. Kontrolü onaylanan tüpler dağıtıma hazır hale gelmeleri sebebiyle, dağıtıma çıkmadan tekrardan dezenfeksiyonu sağlanıyor. Böylelikle; müşterilerimizden tüpleri aldığımızda, tesisimizde dolum süreci öncesi ve müşterilerimize dağıtımı yapılmadan toplamda 3 sefer dezenfeksiyon işlemi yapılıyor.

   

  • Özellikle dağıtım ağında evlere tüpgaz servisi ve kurumsal işletmelere yönelik tüp servisinde ekiplerin kişisel önlemleri nelerdir?

  Tüm ekip arkadaşlarımıza düzenli olarak; maske, eldiven gibi koruyucu ekipmanların temini sağlanmakta ve dağıtım ağında görev yapan şoförlerimizin, günlük ateş ölçümü yapılmaktadır. Kendilerini iyi hissetmemeleri durumunda her zaman önceliğimiz personelimizin sağlığı ve rahatlığıdır, mutlaka evlerinde ihtiyaç duydukları süre kadar dinlenir ve herhangi bir şeye ihityaç duymaları halinde de şirketimiz tarafından tüm imkanlar sağlanmaktadır. Dağıtıma çıkan ekip arkadaşımız, mutlaka maskesini olması gerektiği gibi kullanır ve eldiven ile dağıtım yapar böylelikle, dezenfeksiyon işlemi tesisimizde yapılan tüpgazlara başka bir temas olmadan, ürünümüz müşteri ile buluşur. Tüm bunlara ek olarak 7 günde bir ekip arkadaşlarımıza PCR Testi yapılmaktadır.

   

  • Mart 2020 tarihinden itibaren hayatımızda büyük bir yeri olan salgın, hizmet saatlerinizi etkiledi mi?

  Geçen 1 yıllık süre zarfında farklı vardiyalar oluşturulmuştur, dönüşümlü ve hibrit çalışma modeli tercih ettiğimiz çalışma şekilleri olmuştur. Örneğin;
  iletişim merkezimiz Mart 2020 tarihinden itibaren 08:00 – 22:00 arası hizmet vermektedir.

   

  • “Pandemide de Kesintisiz Enerji”

  Intergaz adanın dört bir yanına kesintisiz enerji dağıtımını sürdürdü mü ya da farklı bölgelerde farklı stratejiler uyguladı mı?
  Enerji dağıtımı yaparken daha önce gösterdiğimiz hassasiyetin fazlasını gösterdiğimize inanıyorum keza müşterilerimizden de aldığımız geri dönüşler, artan müşteri portföyümüz bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Hizmet politikamız gereği müşterilerimize zamanında ve eksiksiz şekilde ulaşma gayretimiz oldu, özellikle havanın soğuk olduğu dönemlerde sağladığımız hizmetin öneminin bilincinde olarak, müşterilerimize ihtiyaç duydukları her konuda opsiyonlar geliştirdik, çözümler sağladık. Bizler 7/24 kesintisiz enerji kesintisiz hizmet için sevgiyle işlerimizin başındayız.

  Share this article in your social networks.

 • “Geleceğe” Enerji Veriyoruz!

  “Geleceğe” Enerji Veriyoruz!

  Rekortmen yüzücülerimiz Mert Türsoy (15) ve Doğukan Ulaç (24) ile Atatürk Spor Kompleksi, Kapalı Yüzme Havuzu’nda bir araya geldik ve hedefleri, imkanları, hayalleri üzerine bir sohbet gerçekleştirdik.

   

  • Yüzme hayalinize ilk kulacı ne zaman attınız?

  Mert Türsoy: Yüzmek için ilk kulacımı 6 yaşında attım. O günden bugüne 15 yaşıma kadar imkanlar dahilinde farklı havuzlarda yüzmeye devam ettim ve edeceğim.

  Doğukan Ulaç: 4 yaşında ilk kulacımı attım ve 20 senedir aktif olarak yüzüyorum, 13 yaşında da kendi kriterlerimde en üst seviyede olan A Takımı’na yükseldim.

   

   

  • Nasıl bir disiplinle çalışıyorsunuz? Haftalık kaç klasik kaç branş set üzerinde çalışmanız oluyor?

  Mert Türsoy: Pazar günü haricinde hergün mutlaka 2 saat yüzüyorum, Cumartesi de en zorlu antrenmanlarımı yüzdüğüm gün oluyor. Günlük olarak serbest yüzüşümü mutlaka yapıyorum, bununla birlikte her branşı yüzme gayreti içerisindeyim. Ağırlıklı olarak da asıl branşım olan kurbağa stilini mutlaka yüzüyorum. Yüzme dışında da haftada 3 gün, 1 saatlik Fitness çalışıyorum.

  Doğukan Ulaç: Uzun mesafe yüzücüsü olmamdan kaynaklı antrenmanlarım günlük 2 buçuk saat sürüyor, günlük 6-8 km aralığı yüzmem gerekiyor. Her branşı yüzerim tabi ki ama ağırlıklı olarak setlerim serbest yüzüş üzerinedir. Cumartesi günü benim de en uzun ve yoğun tempomun olduğu gün oluyor.

   

   

  • Yüzme sporu dışında medidatif olarak, yoga ve nefes pratikleri ile bedeninizi besliyor musunuz?

  Mert Türsoy: Lise öğrencisiyim ve yoğun bir ders programım oluyor. Öte yandan yüzmek için de mutlaka zaman ayırıyorum bu sebeple şu sıralar başka aktiviye yapamıyorum ancak bir dönem yoga yaptım, eğitim aldım. Vücudumda yoga sonrası rahatlığı hissederdim, kaslarım devamlı yüzdüğüm için gergin olur, yogadan sonra daha esnek hale gelirdim ve kendimi daha enerjik hissederdim. Yüzme sporuna önemli bir faydası olduğuna da inanıyorum, özellikle son 10 dakikasında bedeninizi dinlendirdiğiniz ve gevşettiğiniz bir Pratik var, en çok dinlendiğimi hissettiğim an o 10 dakika olurdu. Sporcu ve özellikle yüzücülere mutlaka yogayı öneririm. Nefes pratiklerini hiç denemedim ama şu an denemeye karar vedim. (gülüşmeler) Kazanacağımı hayal etmekse benim için bir meditasyon şeklidir.

  Doğukan Ulaç: Benim de yoga yaptığım bir dönem oldu, vücudumun esnemesine büyük bir faydası olduğunu hissetmiştim. Özellikle yogadan bir sonraki günün antrenmanlarıma faydasını çok hissederdim. Zamanımı ayarlama konusunda bir sorun yaşadığımdan ötürü devamını getiremedim. Nefes pratikleri konusunda ilk defa şöyle bir deneyimim oldu: 2 sene önce milli takım kampına katıldığımda ilk pratiğimi, kampa gelen fizyoterapistin nefes pratikleri yaptırmasıyla, antrenman öncesi yapmaya başlamıştım. Bu alışkanlığım hala sürüyor. Meditasyonu daha önce deneyimlemedim, yarış öncesi de gayretim; yarışı düşünmemek üzerindedir.

   

   

  • Yüzmek hayatınızı nasıl şekillendirdi? Yüzerkendinlenen biri misiniz?

  Mert Türsoy: Yüzdüğüm esnada geri kalan her şeyi unutuyorum ve bu çok iyi hissettiriyor, bu sayede aslında dinleniyorum. Özellikle uzun yüzüşlerimin bir kısmında düşünür ve suyun içindeyken birtakım şeyleri çözümlerim. Stresimi atar, vücudumu daha dinamik, mental olarak da rahatlamış hissederim.

  Doğukan Ulaç: Yüzme benim eğitim hayatımı çok olumlu şekilde etkiledi ve kariyerime de bir değer kattı. Üniversitede Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünde lisansımı tamamladım. İlgi alanım üzerine bir kariyer hayallerimdeki gibi sonuçlandı. Mental olarak da dinlendirmesi konusunda da Mert ile aynı görüşü paylaşıyorum, yüzdükten sonra bedenen bir yorgunluğumuz tabi ki olur ancak, yüzmek ve tamamlamamız gereken setleri tamamlamış olmak, zihinsel bir rahatlamayı da beraberinde getiriyor.

   

   

  • Hedefiniz nedir? Kimsenin başaramadığı bir rekor mu yoksa denenmemiş bir açık deniz yüzücülüğü mü?

  Mert Türsoy: İlk hedefim Doğukan abiyle birlikte Kıbrıs’tan Türkiye’ye yüzerek gitmek ve Kıbrıs’a yüzerek geri dönmek! Bunu başaracağımıza çok inanıyorum. Hedefim de, kendi kriterlerimde Türkiye’de ilk üçe girmek. Kıbrıs’ta da kırmak istediğim 2 rekor var; 15-16-17-18 yaş gruplarında 100 metre Kurbağalama rekorunu kırmak ve 200 metre Kurbağalamada 19 yaş KKTC rekoru kırmak isterim.

  Doğukan Ulaç: Genelde Türkiye’de yapılan şampiyonalarda ilk 3 ve 5 arasında yer alıyorum, asıl yapmak istediğim Avrupa Barajları ve Dünya Şampiyonası barajlarına yaklaşmaktır. Kariyerime Türkiye Milli Takımı ile devam ederek, Avrupa Şampiyonalarında mücadele etmek isterim. KKTC’de kırdığım rekorları da daha ileriye taşımak isterim. İngiltere’den Fransa’ya Manş denizini geçmek de bir sonraki hedeflerim arasında.

  Mert Türsoy: Bir hedefim daha var! Doğukan abinin rekorlarını da geçeceğim! (gülüşmeler)

   

   

  BAŞARI; HEDEFLEDİĞİNDE, ÇABALADIĞINDA, DESTEKLENDİĞİNDE KAZANILIR.

   

  • Yüzerken yaşama dair neler öğrendiniz? Bu istekle neleri başardınız?

  Mert Türsoy: En büyük kazanımım disiplin oldu. Okul hayatıma çok güzel bir etkisi var bu da bana yüksek notlara sahip, birbirinden başarılı dönemler olarak yansıyor, aynı zamanda sosyal hayatımda da etkilerini olumlu yaşıyorum.

  Doğukan Ulaç: Yüzme, yaşama dair bana şunu öğretti; Başarı, hedef koyduğunda, hayal ettiğinde ve bunun için çaba sarfettiğinde elde edilebilecek bir durumdur.

   

   

  • Hedefinize giderken sizi alıkoyan, sahip olmak istediğiniz ancak olmadığınız imkanlar neler?

  Mert Türsoy: Kuzey Kıbrıs’ta kullanabileceğimiz 2 adet havuz var, yarışabileceğimiz olimpik bir havuzumuz yok, mevcut olan olimpik havuzda da yarış yapılmıyor. Hedeflerimize giden yolda bu tür engeller bizi alıkoyuyor.
  Doğukan Ulaç: Örneğin; Atatürk Spor Kompleksi Kapalı Yüzme havuzunda 6 adet kulvar var ve 10 kulvar olabilirdi. Kulvar sayısının az olması yarışların daha uzun sürmesine sebep oluyor bu da zamanını bizim gibi değerlendiren ve yoğun tempolu yaşayan tüm yüzücülerin burada daha uzun süre kalmasına sebep oluyor. Gönlümüz 50 kulvarlı bir havuzdan yana tabi ki. Depar taşları Türkiye’de ve 2010’dan beri Avrupa’da daha farklıdır. Yarışlara gittiğimizde bunun negatif etkisini çıkış anımızda sıklıkla yaşıyoruz ve bu durum daha geriden yarışa başlamamıza sebebiyet veriyor.

  Mert Türsoy: Aslında sahip olmadığımız bir imkan daha var, düzenli olarak masaja gitmeye ihtiyacımız var, kaslarımızı hergün yoruyoruz ve kaslarımızın daha hızlı kendine gelmesi için masaj, fizyoterapist ile çalışmak gibi imkanlara ihtiyacımız var. Maddi olarak bunu her istediğimizda sağlamamız çok zor.

  Doğukan Ulaç: Bugün Türkiye’de var olan kulüplerin, milli takımın, fizyoterapisti ve masörü var, antrenmandan çıktıktan sonra ya da antrenmana girmeden bundan yararlanabiliyorlar, bizde maalesef böyle bir imkan yok.

   

   

  INTERGAZ’IN DESTEĞİ, MOTİVE OLMAMIZI SAĞLIYOR.

   

  • Intergaz’ın vermiş olduğu destekle neleri başarabileceğinizi düşünüyorsunuz? Bu durum size nasıl hissettiriyor?

  Mert Türsoy: Kendimi daha motive hissediyorum, Intergaz’ın bana inandığını, beni desteklediğini bilmek, başarmam için de bana güçlü bir sebep veriyor.

  Doğukan Ulaç: Enerji sektöründe güçlü bir kurumun bizim gibi genç sporculara destek vermesi oldukça önemli ve motive eden bir durum. Umuyorum ki zaman içerisinde, Intergaz’ın bize sağladığı imkanlarla hedeflerimize kulaç atarken yollarımız her daim birlikte olur. Böyle bir farkındalığın parçası olduğu için Intergaz’a çok teşekkür ediyorum, desteğinizle birlikte çok güzel şeyler başaracağımıza inanıyorum.

   

  • Yarının yüzücülerine, şampiyonlarına en önemli tavsiyeniz nedir?

  Mert Türsoy: Spor daima planlı ve devamlı olması gereken bir şeydir, benim gibi hedefleri olan genç sporcuların da bu yolda daima, iyi bir planlama ve çalışma programı yapması ve buna uyması gerektiğini düşünüyorum. En önemli mesajım; yüzmek ne kadar zor ve yorucu olursa olsun, asla bırakmamaları ve çok güzel bir sporu yapıyor olacaklarıdır. Pes ettiğim, çok yorgun olduğum, yüzmek istemediğim günlerim elbette oldu ama hiç bırakmadım!

  Doğukan Ulaç: Özellikle küçük yaş grupları için, hedeflerini belirlemeleri ve yüzmeye her zaman devam etmelerini söylemek isterim. Gelecek hedeflerinde mutlaka bizlerden daha iyi bir yüzücü olmak olsun. İnanıyorum ki her zaman daha iyi bir yüzücü olacaktır. 13-14 yaşlarına gelindiğinde muhakkak ki yüzme hocalarının kendilerini yönlendirmesiyle branşlarını seçsinler ve her stili de mutlaka çalışsınlar. Örneğin ben de çok iyi bir sırt yüzücüsüyüm ancak hocamın beni sersbest yüzüşe yönlendirmesiyle birlikte, alanımı belirledim.

   

  Röportaj: Dilay Öksüm
  Fotoğraf: İlayda Altınar

   

  Share this article in your social networks.

 • Intergaz, LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale eğitimi gerçekleştirdi

  Intergaz, LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale eğitimi gerçekleştirdi

  Intergaz Ltd, 2020 yılı planlı tatbikat ve eğitimlerini sürdürüyor.

   

  13 Kasım 2020 tarihinde Intergaz Dolum Tesisinde “LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimi gerçekleşmiştir.  Eğitimde teorik bilgilerin paylaşılmasının ardından, uygulamalı olarak müdahalelere yer verilmiştir. Aralarında Yakın Doğu Üniversitesi Makine Mühendisi Yusuf Ertürk ve İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Koordinatörü Aziz Gürpınar’ında içinde bulunduğu katılımcılar teorik bilgilerini uygulamalı olarak da pekiştirdi.

   

  Share this article in your social networks.

 • KKTC Tüketiciler Derneği Etkinliğinden Intergaz’a Gururlandıran Ödül

  KKTC Tüketiciler Derneği Etkinliğinden Intergaz’a Gururlandıran Ödül

  20 Ağustos 2020 Tarihinde Lefkoşa AKM’de gerçekleşen “Dünya Tüketiciler Günü” etkinliğinde Intergaz’a “Yılın Ürün Güvenliği ve Hizmet Kalitesi Ödülü” verildi. 15 Mart 2020 tarihinde yapılması planlanan ve Covid-19 süreci nedeniyle ertelenen etkinlik 20 Ağustos 2020 tarihinde saat 11:00’da Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşti. Etkinlikte tüketicilerin yaşadığı genel sorunlara değinilirken, aynı zamanda pandeminin ekonomi üzerinde olan etkileri için alınan önlemler de paylaşıldı.

   

  Etkinlikliğe Başbakan Ersin Tatar ve Doğal Kaynaklar ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy’da katılım gösterdi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından alanında başarı göstermiş kişi, kurum ve kuruluşlara ödülleri takdim edildi.

   

  Share this article in your social networks.

 • Intergaz, LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale eğitimi gerçekleştirdi.

  Intergaz, LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale eğitimi gerçekleştirdi.

  Intergaz Ltd, planlı afet ve olası acil durum tatbikatları kapsamında eğitimlerini sürdürüyor.

  12 Ağustos 2020 tarihinde Intergaz Dolum Tesisinde “ LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimi gerçekleşmiştir. Eğitimde uygulamalı olarak da “LPG Yangınlarına ve Gaz Kaçaklarına Müdahale tatbikatı”, icra edilmiştir. Tatbikatta Intergaz ve personelinin yanı sıra, Baştaşlar Grup ekibi de aktif rol aldı.

   

  Share this article in your social networks.

 • Savaşın İki Yüzü Galası Bedesten’de gerçekleşti.

  Savaşın İki Yüzü Galası Bedesten’de gerçekleşti.

  Mega sponsorluğunu İntergaz’ın üstlendiği, yapımcılığını Sami Hamidi ve Ömer Evre’nin yaptığı “Savaşın İki Yüzü” filminin galası 05.08.2020 Çarşamba günü Bedesten’de gerçekleşti.

   

  Savaşın İki Yüzü Gala Gecesi nefesleri kesti. Bedesten’de gerçekleştirilen gecede Eril Cambaz, Ezgi Akgürgen, Sinan Güzen, Aygün Kencer, Fikri Karayel ve Osman Alkaş gibi birçok isim kırmızı halıda boy gösterdi. Film Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde birbirinden farklı ve özel mekânlarda çekildi. Filmin yapımcı ve yönetmeni Ömer Evre filmin KKTC sineması için birçok ilki içinde barındırdığına vurgu yaptı. Ayrıca film için kullanılan şarkıları seslendiren sanatçı Buray gecede yeni single çalışmasının filmden derlenen klipinin ilk gösterimini gerçekleştirdi.

   

  Gala gecesinde Intergaz Ltd’ye Mega Sponsorluk Plaketi taktim edildi. Intergaz Ltd adına konuşma yapan İletişim Sorumlusu Taner Altınar  Intergaz Ltd’nin toplum için her daim fayda sağlayacak projelere özel önem gösterdiklerini belirtti. Ayrıca Altınar, Sinema gibi kültürün yapı taşlarını oluşturan bir sanat dalına katkı göstermekten gurur duyduklarını da sözlerine ekledi.

  Share this article in your social networks.

 • İntergaz, itfaiye personelini ağırladı.

  İntergaz, itfaiye personelini ağırladı.

  İntergaz Ltd.’nin on yıldır sürdürdüğü teknik emniyet ve yangın güvenliği eğitimlerine bir yenisi daha eklendi. İntergaz, İtfaiye Müdürlüğü personelini ağırladı.

  Sanayi Odası’nda sabah başlayan program, teknik eğitim, İntergaz Ltd. tesisindeki uygulamalı eğitimin ve ardından katılım belgelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

  İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer’in açılış konuşmasıyla program başladı. Kencer, İntergaz Ltd.’nin sosyal sorumluluk kapsamında bugüne kadar birçok faaliyet gösterdiğini ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğini kaydetti. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında anı ormanı, SOS Çocukköyü’ne katkı, meme kanserine farkındalık yaratmak için özel olarak piyasaya çıkan pembe tüp gibi pek çok projeye imza koyduklarını dile getiren Kencer, şirket olarak farklı kurum ve kuruluşlara teknik emniyet ve yangın güvenliği eğitimleri vermekten de memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Daha önce pek çok üniversite öğrencisi ve başka kurumlardan gelen personele eğitim verdiklerini ve eğitimlerin süreceğini belirten Kencer, bu eğitimlerin önemine vurgu yaptı.

  “Teorik bilgi ve eğitim verildi.”

   “Yangın söndürme tatbikatı yapıldı.”

  Sanayi Odası’nda yapılan teknik eğitimlerin ardından katılımcılar eğitmenlerle birlikte, İntergaz tatbikat alanında yangınlara müdahaleyle ilgili tatbikat gerçekleştirdi

  İntergaz tesislerinde düzenlenen yangın söndürme eğitimleri öncesinde katılımcılar tesisi gezdiler ve tesiste alınan güvenlik önlemleri hakkında bil.gi aldılar. Tesisin gezilmesinin ardından LPG tankının söndürülmesiyle ilgili teorik bilgi alan katılımcılar, bilgilerini tatbikatla pekiştirdi.  Tatbikatta katılımcılar tek tek yanan LPG tüplerini ve birlikte LPG tankını söndürerek tatbikat yaptı. Yanan LPG tankına müdahale tatbikatı sonrasında mutfak yangınlarına nasıl müdahale edilmesi gerektiğiyle ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

  İntergaz tesislerinde özel olarak tatbikat için hazırlanan düzeneklerle LPG boru hattındaki kaçağa nasıl müdahale edileceğiyle ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

  Teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayan katılımcılara daha sonra İntergaz tesisinde İtfaiye Müdürü Ahmet Özmenek, İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer ve eğitmenler tarafından katılım belgeleri verildi.

  Kencer: “Memnuniyet duyuyoruz.”

  İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer, “İntergaz Ltd. olarak İtfaiye Müdürlüğü personelini tatbikat için İntergaz tesislerinde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. İntergaz Ltd.’yi gezmek ve tesisi yerinde incelemek isteyen her kuruma kapılarımız açıktır.” dedi. Kencer gerekli hazırlıkların önceden profesyonelce yapılarak LPG yangın ve yangın eğitimi konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler vermeye devam edileceğini söyledi.

  Share this article in your social networks.

 • İntergaz’dan Bayraktar Ortaokulu’na Anlamlı Bağış

  İntergaz’dan Bayraktar Ortaokulu’na Anlamlı Bağış

  İntergaz Ltd., sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Bayraktar Ortaokulu’na bilgisayar bağışında bulundu.

  İntergaz Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer sosyal sorumluluk konusunda duyarlı olduklarını ve her yıl olduğu gibi geçen yılda da pek çok projeyi başarıyla yürütmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Kencer, sosyal sorumluluk projesi kapsamında LPG satışından SOS Çocuk Köyü Derneği’ne bağış yapıldığını ve bu bağışların bu sene de devam edeceğini, bununla beraber Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na özel hazırlanan pembe tüplerin satışından elde edilen gelirin yine o alanda kullanılmaya bu yılda da sürdürüleceğini belirtti. Kencer aynı zamanda “İntergaz Ltd. olarak yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra düzenlediğimiz yangın söndürme eğitimi ve tatbikatlarıyla da kurum, kuruluş ve okullarımıza bu yıl da destek vermeye devam edeceğiz. Bayraktar Ortaokulu’nun yenilenen bilgisayar laboratuvarına bilgisayar bağışında bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bilgisayar artık eğitimin bir parçası haline geldi, bilgisayarın olmadığı hiçbir okulun kalmamasını temenni ediyoruz. Öğrenci ve öğretmenlerimize eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyoruz.” dedi.

  Bayraktar Ortaokulu Müdürü Hüseyin Öğretmenoğlu ise “İntergaz Ltd.’ye bu anlamlı bağışları için çok teşekkür ediyor, duyarlı davranışlarının herkese örnek olmasını diliyoruz. Bu bağış bizler için çok anlamlı ve önemlidir, teknoloji çağında en çok ihtiyaç duyduğumuz ve okulumuzun en önemli eksiklerinden birinin İntergaz tarafından tamamlanması bizleri çok sevindirmiştir. Öğrenci ve öğretmenlerim adına İntergaz Ltd.’ye çok teşekkür ediyorum.” dedi

  Okul Müdürü tarafından Kencer’e teşekkür belgesi takdim edildi. Kencer ve Öğretmenoğlu öğrencilerle teknoloji hakkında sohbet gerçekleştirdi. Anı fotoğrafının çekilmesiyle ziyaret tamamlandı.

  Share this article in your social networks.

 • 27 Aralık 2019 Deneme Tatbikatı

  27 Aralık 2019 Deneme Tatbikatı

  “Yılın son tatbikatı yapıldı.”

  Intergaz tesisinde 2019 yılının son Afet ve Acil Durumlara Müdahale Tatbikatı gerçekleştirildi.  Deprem sonrasında olabilecek afetleri önleme ve gerekli tedbirleri almaya yönelik tatbikat, Intergaz personeli, itfaiye ve sağlık ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

  Tatbikat kapsamında depreme bağlı olarak tanker dolum sahasında ve tüp dolum sahasında meydana gelen sızma ve yangınlara müdahale, yaralananlara ilk yardım müdahalesi ve hastaneye sevk gerçekleştirildi.

  Intergaz Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer 2019 yılı içerisinde pek çok üniversite öğrencisi ve başka kurumlardan gelen personele eğitim verdiklerini ve bu eğitimlerin hayati önem taşıdığını söyledi. Kencer ,Afet ve felaketlere tüm kurum ve kuruluşların hazırlıklı olması, afet planlarını yapması ve bu planları tatbikatla deneyerek güncelleştirmesi gerektiğini önemine dikkat çekti ve bu gibi olayların tatbikatlarda kalmasını dileyerek emeği geçen Intergaz ve itfaiye personeline ayrıca sağlık ekibine teşekkür etti.

   “Her an felaketlere hazırlıklı olmalıyız!”  

  İntergaz Teknik Müdürü Makine Mühendisi Cem Saldoğan, acil durumlara karşı Intergaz personelinin tatbikatlarla hazırlandığını ve sürekli eğitimlerle tatbikatların desteklendiğini, acil durum anında nerede toplanılması gerektiğinden, hangi personelin acil durumda hangi görevi üstlendiğine kadar her şeyin planladığını ve bu planlamanın acil duruma müdahalede çok önemli olduğunu vurguladı.

  Türkiye’den gelen Intergaz yangın müşaviri Resul Dilek,  Afet ve Acil Durumlara Müdahale Tatbikatı sonrasında yaptığı açıklamada, teorik eğitim kadar tatbikat yapmanın da önemine dikkat çekerek her kurum ve kuruluşun mutlaka acil durum planı ve tatbikatı yapması gerektiğini söyledi. Dilek, afet ve acil durumlara karşı kendilerini en iyi şekilde hazırlayanların ileride can kurtaracağını belirterek  “Afet durumunda nerede toplanılacağından hangi personelin ne görev üstlendiğine, bina tahliyesinden, yangın söndürme cihazlarının kullanımına kadar mutlaka düzenli tatbikatlarla eğitimler desteklenmelidir. Her tatbikat afet anında yaşamları kurtarmak için büyük bir hazırlıktır.” dedi.

  Intergaz tesisinde düzenlenen tatbikat sonrasında Intergaz personeli hatıra fotoğrafı çektirdiler.

  Share this article in your social networks.

 • Aralık 2019 LPG Yangın Eğitimi

  Share this article in your social networks.

 • 13 Aralık 2019 tarihinde Intergaz dolum tesislerinde “LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimi düzenlendi.

  13 Aralık 2019 tarihinde Intergaz dolum tesislerinde “LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimi düzenlendi.

  Intergaz Ltd, planlı afet ve olası acil durum tatbikatları kapsamında eğitimlerini sürdürüyor.

  13 Aralık 2019 tarihinde Intergaz Dolum Tesisinde “ LPG Teknik Bilgilendirme ve LPG Yangınlarına Müdahale” eğitimi gerçekleşmiştir. Eğitimde uygulamalı olarak da “LPG Yangınlarına ve Gaz Kaçaklarına Müdahale tatbikatı”, icra edilmiştir. Tatbikatta Intergaz ve personelinin yanı sıra, Yakındoğu Üniversitesi İş Sağlığı Güvenliği Servis Quality ekibi de aktif rol aldı.

  Share this article in your social networks.

 • Değirmenlik Lisesi’nde LPG Eğitimi ve Tatbikat yapıldı

  Değirmenlik Lisesi’nde LPG Eğitimi ve Tatbikat yapıldı

  Intergaz Ltd’in 2011 yılında başlattığı teknik emniyet ve yangın güvenliği eğitimlerine bir yenisi daha eklendi. Değirmenlik Lisesi’nde eğitim ve tatbikat düzenledi.

  Değirmenlik Lisesi’nde yapılan etkinlik Intergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer’in konuşması ile başladı. Kencer,  Intergaz Ltd.’nin sosyal sorumluluk kapsamında bu güne kadar birçok faaliyet gösterdiğini ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğini kaydetti. Kencer, şirket olarak farklı kurum ve kuruluşlara eğitimler vermekten memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Daha önce pek çok ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencisi ve başka kurumlardan gelen personele eğitim verdiklerini ve bu eğitimlerin önemine vurgu yaptı.

  Kencer,  “Intergaz Ltd. olarak Değirmenlik Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Gerekli tüm önlemlerin alındığı, büyük bir titizlikle ve uzman bir kadro ile düzenlenen tatbikatlar hayati önem taşımaktadır. LPG yangın ve yangın eğitimi konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler vermeye devam edeceğiz” dedi.

  “Teorik bilgi ve eğitim verildi.”  

  LPG Bilgilendirme ve Yangın Söndürme Eğitimi’nin birinci bölümünde Intergaz Teknik Müdürü Makine Mühendisi Cem Saldoğan LPG’nin karakteristik özellikleri hakkında teknik bilgi verdi.  Teknik sunumun ardından Türkiye’den gelen Intergaz yangın müşaviri Resul Dilek, yangına müdahale yöntemleri yanında hangi tip yangına hangi tip yangın söndürücü ile müdahale edilmesi gerektiğini konusunda eğitim verdi.  Dilek teorik eğitim kadar tatbikat yapmanın da önemine dikkat çekerek öğrenci ve öğretmenlere tavsiyelerde de bulundu. Dilek, öğrencilerin hayatları boyunca karşılaşabilecekleri acil durumlara kendilerini en iyi şekilde hazırlamalarının ileride can kurtaracağını belirterek  “Bina tahliyesinden, yangın söndürme cihazlarının kullanımına kadar mutlaka düzenli tatbikatlarla eğitimler ile desteklenmelidir. ” dedi.

  “Yangın söndürme tatbikatı yapıldı.”

  Değirmenlik Lisesi bahçesinde LPG yangınlarına müdahale ile ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

  Okul bahçesinde geniş güvenlik önlemi alan Intergaz personeli önce yangın anında ne yapılması gerektiği hakkında uygulamalı eğitim verdi. Daha sonrasında bu bilgilerini tatbikatla pekiştirdi.  Tatbikatta şeçilen öğretmen ve öğrenciler yanan LPG tüplerini söndürerek yangın anında adım adım ne yapmaları gerektiğini öğrendiler ve uyguladılar. Yanan LPG tüplerine müdahale tatbikatı sırasında yangın söndürücüsü bulunmayan evlerde havlu veya battaniye ile yangınlara nasıl müdahale edilmesi gerektiği ile ilgili uygulamalı tatbikat gerçekleştirildi.

  Tatbikat sonrasında okul idaresine ve katılımcılara yangın söndürme cihazı hediye edildi. Öğrenciler Intergaz personeli ve maskotları ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.  01-31 Ekim 2019 Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na özel çıkarılan pembe tüplerin maskotuna büyük ilgi gösteren öğrencilerdiler hem eğlendiler hem de farkındalık kazandılar.

  Share this article in your social networks.

 • Meme Kanseri farkındalık Çalışmaları Devam Ediyor

  Meme Kanseri farkındalık Çalışmaları Devam Ediyor

  Intergaz Ltd’in Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na özel olarak sunduğumuz pembe tüplerle birlikte Sağlık Bakanlığı işbirliği ile düzenlediği farkındalık çalışmaları devam ediyor.

  Ekim ayı boyunca satışta olacak pembe tüplerimizin gelirinin tamamı Sağlık Bakanlığı’nın meme kanseri farkındalığıyla ilgili çalışmalarına aktarılacak.

  Bu çerçevede, 17 Ekim 2019 Perşembe günü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Thalassemia Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen Meme Kanseri farkındalık etkinliğine Sağlık Bakanı Ali Pilli de katıldı.

  Pilli, meme kanserinin kadınları tehdit eden en birincil hastalık olduğuna dikkati çekerek, erken teşhis ile bu hastalığın yüzde yüz önüne geçilebildiğini söyledi. Pilli “Kanserle mücadelede en etkili yöntem erken tanıdır. Bir kadın pembe rengi gördüğünde en son ne zaman göğüs kontrolü olduğunu hatırlamalı ve mutlaka düzenli aralıklarla kontrol olmalıdır.” Dedi.

  Kişinin kendi kendini düzenli aralıklarla muayene etmesi gerektiğini, şüphe duyması halinde de derhal bir sağlık kurumuna başvurulması gerektiğini belirten Bakan Pilli, çok erken hallerde tedavinin kesin olduğunu anlattı.

  Düzenlenen etkinliklerin amacının erken teşhis için düzenli muayeneyi teşvik etmek olduğunu dile getiren Pilli, farkındalık çalışmalarının ekim ayı boyunca devam edeceğini ve Bakanlık olarak bu etkinlikleri desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

  Bakan Pilli’nin ardından, Doğu Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelesi Prof. Dr. Nahide Gökçora meme kanserinin belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi verdi. Halk tarafından yanlış bilinen pek çok konu başlığına da değinen Gökçora “Kadınlarda en çok görülen kanserlerin başında meme kanseri gelmektedir. Meme kanserinin erken tanı sonrasında uygulanan tedavilerdeki başarı oranı  %95-%98’dir. Mutlaka erken tanının önemini anlamalıyız. Her kadını kendisi ve çevresindeki kadınları mutlaka muayene olmaya davet ediyorum.” sözleri ile erken tanının önemine vurdu yaptı.

  Doğu Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Nahide Gökçora’nın ardından Yrd. Doç. Dr. Bülent Sezgin farkındalık konusunda konferansında kadınların kendilerini nasıl muayene edeceklerini detaylı bir şekilde açıkladı.  Her ayın bir günü mutlaka kadının kendi kendini muayene etmesi gerektiğini söyleyen Sezgin, meme kanseri ile mücadelede kadının kendini kontrol etmesinin yöntemlerini ve kendini muayene sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktaları anlattı.

   

  Share this article in your social networks.

 • Intergaz ekibi, 2019 Güz döneminde de yeni bir tatbikata daha katılım gösterdi.

  Share this article in your social networks.

 • “İtfaiye Temel Eğitim Öğrencileri ve Çalışma Müfettişleri” eğitim aldı

  “İtfaiye Temel Eğitim Öğrencileri ve Çalışma Müfettişleri” eğitim aldı

  Intergaz Ltd’in 2011 yılında başlattığı teknik emniyet ve yangın güvenliği eğitimlerine bir yenisi daha eklendi.

  Intergaz, 14. Dönem İtfaiye Temel Eğitim Öğrencileri ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Müfettişlerini ağırladı.

  Sanayi Odası’nda sabah geleceğin itfaiyecileri ve bakanlık müfettişlerinin karşılanması ile başlayan program, teknik eğitim, İntergaz Ltd. tesisindeki uygulamalı eğitimin ve ardından Sanayi Odası’nda katılım belgelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

  “Teorik bilgi ve eğitim verildi. Yangın söndürme tatbikatı yapıldı.”

  Sanayi Odası’nda yapılan teknik eğitimlerin ardından katılımcılar eğitmenler ile birlikte, Intergaz tatbikat alanında yangınlara müdahale ile ilgili tatbikat gerçekleştirdi.

  Intergaz tesislerinde düzenlenen yangın söndürme eğitimleri öncesinde katılımcılar tesisi gezdiler. Tesiste alınan güvenlik önlemlerini hakkında bilgi aldılar. Tesisin gezilmesinin ardından yangın anında ne yapılması gerektiğinin teorik bilgisini alan katılımcılar, bilgilerini tatbikatla pekiştirdi.  Tatbikatta katılımcılar tek tek yanan LPG tüpleri söndürerek yangın anında adım adım ne yapmaları gerektiğini öğrendiler. Yanan LPG tüplerine müdahale tatbikatı sonrasında mutfak yangınlarına nasıl müdahale edilmesi gerektiği ile ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

  İntergaz  tesislerinde özel olarak tatbikat için hazırlanan düzeneklerle  LPG boru hattındaki kaçağa ve LPG tank yangınına müdahale usulleri yanında elektrik ve akaryakıt yangına nasıl müdahale yapılacağı ile ilgili de tatbikat gerçekleştirildi.

  Teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayan katılımcılara daha sonra Sanayi Odası’nda İtfaiye Müdürü Ahmet Özmenek ve  İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer ve eğitmenler tarafından  katılım belgeleri verildi.

  Kencer: “Memnuniyet duyuyoruz.”

  İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer, İntergaz Ltd.’nin sosyal sorumluluk kapsamında bu güne kadar birçok faaliyet gösterdiğini ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğini kaydetti. Kencer, şirket olarak farklı kurum ve kuruluşlara eğitimler vermekten memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Daha önce pek çok üniversite öğrencisi ve başka kurumlardan gelen personele eğitim verdiklerini ama yeni dönem itfaiye öğrencilerine verdikleri eğitimin ayrı ve özel bir yeri olduğunu vurguladı. Eğitimlerin süreceğini ve bu eğitimlerin önemine vurgu yaptı.

  Kencer “Intergaz Ltd. olarak 14. Dönem İtfaiye Temel Eğitim Öğrencileri ve Çalışma Müfettişlerini  eğitim ve tatbikat için ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. İntergaz Ltd.’yi gezmek ve tesisi yerinde incelemek isteyen her kuruma kapılarımız açıktır” dedi. Kader Kencer gerekli hazırlıkların profesyonelce önceden yapılarak LPG yangın ve yangın eğitimi konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler vermeye devam edileceğini söyledi.

  Share this article in your social networks.

 • İntergaz’dan ‘LPG Bilgilendirme ve Yangın Söndürme Eğitimi’

  İntergaz’dan ‘LPG Bilgilendirme ve Yangın Söndürme Eğitimi’

  İntergaz Ltd’in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 2011 yılında başladığı “İntergaz Emniyet ve Yangın Güvenliği’’ eğitimleri başarıyla sürdürülüyor.

  İntergaz tesislerinde düzenlenen “LPG Bilgilendirme ve Yangın Söndürme Eğitimi”nin ilk bölümünde yangın ve müdahale yöntemleriyle ilgili teorik bir sunum gerçekleştirilirken, ikinci bölümde ise yangına müdahale yöntemleriyle ilgili tatbikat yapıldıktan sonra katılımcılarına sertifikaları verildi. 

  İntergaz Ltd. ekibi ve Türkiye’den gelen yangın müşaviri Resul Dilek’in katılımıyla düzenlenen eğitimin açılış konuşmasını İntergaz yöneticilerinden Orhan Fişekçi yaptı. İntergaz Ltd’in kuruluşundan itibaren bu güne kadar yürüttüğü faaliyetler ile ilgili bilgi veren Fişekçi’nin ardından İntergaz Tesis Sorumlusu Salih Fazıl Yeltekin LPG’nin karakteristik özellikleri hakkında teknik bilgi verdi.

  LPG Bilgilendirme ve Yangın Söndürme Eğitimi’nin birinci bölümünde Türkiye’den gelen yangın müşaviri Resul Dilek, acil durumlarda yapılması gerekenleri ve acil durum planlarının nasıl hayata geçirileceği ile ilgili teorik eğitim verdi. Dilek, yangınların sınıflandırılması ve müdahale yöntemleri yanında hangi tip yangına hangi tip yangın söndürücü ile müdahale edilmesi gerektiğini anlattı.  Dilek teorik eğitim sonrasında tatbikat yapmanın önemine vurgu yaparak “Acil durumlarda yangına müdahale edebilmek için düzenli tatbikat yapmak çok önemlidir. Yangın anında ne yapmanız gerektiğini bilmek kadar önem taşıyan diğer konular ise ilk yardım müdahalesi ve binanın tahliyesidir. Bina tahliyesinden, yangın söndürme cihazlarının kullanımına kadar mutlaka düzenli tatbikatlarla eğitimler desteklenmelidir.” dedi.

  Teorik eğitimin ardından İntergaz Ltd. ekibi tarafından katılımcılara yangın söndürme tatbikatı yaptırıldı. Yapılan tatbikat sırasında katılımcılar tek tek yanan tüpleri söndürdüler, elektik kablolarına ve yanan yakıt deposuna nasıl müdahale edileceği ile ilgili de bilgi alarak tatbikat yaptılar. Tatbikat, yanan LPG tankının söndürülmesi ile tamamlandı.  Katılımcılar eğitim sonrasında tatbikat ile deneyim kazanırken aynı zamanda yangın anında ne yapmaları gerektiğini öğrendiler.

  İntergaz’ın düzenlediği eğitimler devam edecek

  Yangın müşaviri Dilek, “İntergaz Ltd.’in sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde düzenlediği bu eğitimler çok önemli bir misyonu yerine getirmektedir. Acil durumlarda bilinçsizlik can kaybına neden olmaktadır. Her ailenin evinde yangın söndürücü bulundurması gerektiğini bununla birlikte mutlaka bir acil durum planı yapmasını ve bu planı düzenli aralıklarla tatbikat yaparak desteklemesini öneriyorum. Yangın ve acil durumlarda ne yapacağımızı bilmemiz hayati önem taşımaktadır.” dedi. İntergaz Ltd.’in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlediği eğitime katılanlara sertifikalarının verilmesiyle ‘LPG Bilgilendirme ve Yangın Söndürme Eğitimi’ tamamlandı.

  Share this article in your social networks.

 • Hekim adaylarına İntergaz tarafından “Hayat Kurtaran Eğitim” verildi

  Hekim adaylarına İntergaz tarafından “Hayat Kurtaran Eğitim” verildi

  İntergaz Ltd’in İlk kez 2011 yılında başlattığı “İntergaz Emniyet ve Yangın Güvenliği’’ eğitimlerini başarıyla sürdürülmeye devam ediyor.

  İntergaz personeli “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi ile gelişen teknolojiyi ve piyasaya yeni çıkan ekipmanları takip etme fırsatı bulurken sosyal sorumluluk kapsamında eğitimlerine ülkemizdeki kurum ve kuruluşlarda katılıyor.

  YDÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine eğitim verildi

  İntergaz Teknik Müdürü Makine Mühendisi Cem Saldoğan 01.04.19 tarihinde İntergaz tesislerinde YDÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine iki bölümden oluşan yangın ve LPG yangınlarına müdahale eğitimi verdi. Eğitimin ilk bölümünde yangın ve yangınlara müdahale yöntemleriyle ilgili teorik bir sunum gerçekleştirilirken, ikinci bölümde yangına müdahale yöntemleriyle ilgili tatbikat yapıldı. Cem Saldoğan teorik eğitimde yangınların sınıflandırılması ve müdahale yöntemleri yanında hangi tip yangına hangi yangın söndürücü ile müdahale edilmesi gerektiğine kadar detaylı bir eğitim verdi.  Saldoğan teorik eğitim sonrasında tatbikat yapmanın önemine vurgu yaparak “Tatbikatlar, acil durumlarda yangına müdahale edebilmek için çok önemlidir. Yangın anında ne yapmanız gerektiğini bilmek büyük önem taşımaktadır, yangın anında yangının türüne göre ona nasıl müdahale edeceğimizi bilmemiz yaşam kurtarır. Bina tahliyesinden, yangın söndürme cihazlarının kullanımına kadar mutlaka düzenli tatbikatlarla eğitimler desteklenmelidir.” dedi.

  Teorik eğitimin ardından İntergaz Ltd. ekibi YDÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine yangın söndürme tatbikatı yaptırıldı. Yapılan tatbikat sorasında eğitime katılan öğrenciler tek tek yanan tüpleri ve LPG tankını söndürerek hem deneyim kazandılar, hem de yangın anında adım adım ne yapmaları gerektiğini öğrendiler.

  İntergaz Ltd.’in sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlediği eğitim sonrasındaki tatbikatta yanan LPG tüplerinin ve tankının söndürülmesi sırasında öğrenciler yağmura rağmen keyifli anlar yaşadı.

  İntergaz’ın düzenlediği eğitimler devam edecek

  Saldoğan, Intergaz Ltd tarafından gerçekleştirilen eğitimlerin olası bir yangında ne gibi müdahalelerde bulunulması gerektiği ile ilgili eğitimler olduğunu, yangının çeşidi ve ona uygun yangın söndürme metodunu bilmenin hayati önem taşıdığına vurgu yaptı. Saldoğan, özellikle hastane, okul gibi kalabalık binalarda yangın söndürme metotlarının bilinmesinin hayati önem taşıdığına, YDÜ Tıp Fakültesi öğrencileri ile yaptıkları eğitimin KKTC genelinde yaygınlaştırılmasının önemine dikkat çekti.

  Share this article in your social networks.