Intergaz Kesintisiz Enerjisiyle Hizmet Vermeye Devam Ediyor.

Intergaz Kesintisiz Enerjisiyle Hizmet Vermeye Devam Ediyor.

İçinde bulunduğumuz salgın şartları toplum ve gündelik yaşam üzerinde etkilerini artırarak devam ederken Intergaz hizmet kalitesini aksatmadan, hayatın devamlılığını, halkın temel ihtiyacı olan ürünlerin müşterilerimize ulaştırılmasını sağlarken, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını korumak için, iş sağlığı ve güvenlik önlemlerine ek olarak salgın riskine karşı da üst düzeyde önlemler alarak adaya hizmet vermeye devam ediyor.

  • Ekip Çalışması Oldukça Önemli

2020 yılının Mart ayında, adamızda ilk Covid 19 vakası görülmesiyle, salgın planımızı hazırlamıştık bugün de aynı planı uyguluyor ve gün geçtikçe geliştiriyoruz. İlgili Bakanlık ve Kurulların almış olduğu kararların yakın takibini sağlıyor ve hemen aksiyona çeviriyoruz. Böylelikle ekibimiz kendi arasında hızlıca koordine olarak, hızlı ve etkin bir yol planı belirliyor, sonrasında tüm plan ekip arkadaşlarımızla paylaşılıyor. Özellikle evlerimize geri döndüğümüz bu dönemde birimlerimiz arasında 2 farklı çalışma grubu oluşturarak, dönüşümlü çalışıyor ve evden çalışma pozisyonunda işlerini yönetebilecek arkadaşlarımızın da tesise gelmeden mesailerini evlerinden tamamlamalarını sağlıyoruz. Teknolojik ve dijital alt yapımız gelişebilecek her olumsuz duruma karşı tedbir içeriyor.

 

  • Motivasyonumuzu bir arada kalarak koruyoruz.

Bazı birimdeki arkadaşlarımızın evden çalışmalarıyla birlikte, görüşmelerimizi dijital platformlara taşıdık. Eğitimlerimize de hiç ara vermeden bu şekilde devam ediyoruz. Bu dönemde kendi aramızdaki iletişimizi besleyebilmek için paylaşımlarımızı arttırdık, daha çok konuştuk daha çok güldük. Kalabalık ve güçlü, dinamik yapısı olan bir ekibiz ve Intergaz çatısı altında hepimiz birer Intergaz bireyi olarak bu zor dönemde omuzlarımızda, sağladığımız hizmetin değerini taşıdığımız bir bilinçle hareket ediyoruz. Şeffaf bir yönetim anlayışıyla büyüdüğümüz çatımızın altında, desteklenen ve artan motivasyonumuzla birlikte işlerimize dört elle sarılıyor ve müşteri memnuniyetimize de en üst safhaya severek taşıyoruz.

 

  • Tesiste Neler Oluyor?

Hepimizin bildiği gibi Enerji sektörü de hizmetlerini hiç aksatmayan iş alanlarından biri….Intergaz Tesis Sorumlumuz Salih Yeltekin salgın sürecinde işleri nasıl yürüttükleriyle, tesis içerisinde ne tip önlemler aldıklarıyla ilgili bazı sorular yönelttik ve alınan önlemler üzerine konuştuk.

 

  • Salgın sürecinde tesiste ne gibi önlemler aldınız?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı 2020’nin Mart ayında ilk Covid 19 vakasının adamızda görüldüğünü açıklamasının ardından tesisimizde aldığımız önlemlere periyodik olarak yapılan dezenfeksiyon işlemleri ile başladık. Aynı zamanda belirli aralıklara sıvı el dezenfektaları yerleştirerek, çalışma arkadaşlarımızın ve gelen kişilerin kişisel olarak hijyenlerini muhafaza edebilmelerine yardımcı olduk. Sizlerin de bildiği gibi tesisimize adanın dört bir yanından çalışma arkadaşlarımızın yanı sıra, tüplerini kendi almak isteyen ya da ödemesini dijitali tercih etmeyerek yüz yüze yapmak isteyen müşteri kitlemiz geliyor. Güvenlik Birimimiz isim soyisim ve ateş ölçümleme yaparak kişilere form doldurmuş, maskesinin ağız ve burunu kapatacak şekilde gelen kişilerin kendi aralarında da yakınlaşamayacak kadar olan zaman aralıklarıyla, gözetim altında tutarak kontrollü şekilde tesise giriş yapmasını ve mümkün olan en kısa sürede işlemlerin tamamlanarak tesisten ayrılmalarını sağlamıştır.

 

     “Üretimimiz bizim için gurur verici.”

 

  • Bu süreç çalışmalarınızı nasıl şekillendirdi?

Böyle bir dönemde bizim için en önemli üretimiz olan dezenfektan tüneli ile tesise gelen tüm kişilerin dezenfekte olarak giriş yapmalarını sağladık, bu sürecin akabinde tesisimize giren araçların da tek tek dezenfekte işlemlerini gerçekleştirdik. Tabi ki salgına zamanla adapte olduktan sonra 0 temas projemizle, tesiste tüm girişlerin QR kod ile olmasını sağlayarak ve sosyal mesafeye dikkat edecek şekilde alımlar gerçekleşmiştir.

 

  • Dezenfektan Tünelinden biraz bahseder misiniz?

Özelikle tesislerde ya da toplu bulunulan ortamalara girişte yapılan dezenfeksiyon işleminin amacı maksimum hijyen elde etmektir, bu tünel giriş – çıkış yapılan noktalarda çok kısa sürede dezenfekte edilmesini sağlar, böylelikle risk durumundayken virüsün hem taşıyıcıya hem de etkileşimde bulunacağı kişiye bulaşmasının önüne geçilmiş olur. Kişiler veya araçların, 5 saniyelik bir süre zarfında, 12 noktadan damla altı zerrecik boyutundaki dezenfektan
püskürtülerek homojen bir şekilde dezenfeksiyon solüsyon ile kaplanmaları sağlanmaktadır.

 

  • Peki Intergaz ürünlerinin dezenfeksiyonu nasıl sağlandı?

Dışarıdan tesisimize gelen tüm tüpler için dezenfeksiyon işlemi yapılıyor. Tüplerimiz doluma gitmeden önce tekrar dezenfekte ediliyor ve dolum sonrası tüm kontrolleri sağlandıktan sonra shrink kapaklar takılıyor, bildiğiniz gibi bu kapakların anlamı tüplerimizin tam doluluğunu ve gereken bütün güvenlik testlerinin yapıldığının güvencesidir. Kontrolü onaylanan tüpler dağıtıma hazır hale gelmeleri sebebiyle, dağıtıma çıkmadan tekrardan dezenfeksiyonu sağlanıyor. Böylelikle; müşterilerimizden tüpleri aldığımızda, tesisimizde dolum süreci öncesi ve müşterilerimize dağıtımı yapılmadan toplamda 3 sefer dezenfeksiyon işlemi yapılıyor.

 

  • Özellikle dağıtım ağında evlere tüpgaz servisi ve kurumsal işletmelere yönelik tüp servisinde ekiplerin kişisel önlemleri nelerdir?

Tüm ekip arkadaşlarımıza düzenli olarak; maske, eldiven gibi koruyucu ekipmanların temini sağlanmakta ve dağıtım ağında görev yapan şoförlerimizin, günlük ateş ölçümü yapılmaktadır. Kendilerini iyi hissetmemeleri durumunda her zaman önceliğimiz personelimizin sağlığı ve rahatlığıdır, mutlaka evlerinde ihtiyaç duydukları süre kadar dinlenir ve herhangi bir şeye ihityaç duymaları halinde de şirketimiz tarafından tüm imkanlar sağlanmaktadır. Dağıtıma çıkan ekip arkadaşımız, mutlaka maskesini olması gerektiği gibi kullanır ve eldiven ile dağıtım yapar böylelikle, dezenfeksiyon işlemi tesisimizde yapılan tüpgazlara başka bir temas olmadan, ürünümüz müşteri ile buluşur. Tüm bunlara ek olarak 7 günde bir ekip arkadaşlarımıza PCR Testi yapılmaktadır.

 

  • Mart 2020 tarihinden itibaren hayatımızda büyük bir yeri olan salgın, hizmet saatlerinizi etkiledi mi?

Geçen 1 yıllık süre zarfında farklı vardiyalar oluşturulmuştur, dönüşümlü ve hibrit çalışma modeli tercih ettiğimiz çalışma şekilleri olmuştur. Örneğin;
iletişim merkezimiz Mart 2020 tarihinden itibaren 08:00 – 22:00 arası hizmet vermektedir.

 

  • “Pandemide de Kesintisiz Enerji”

Intergaz adanın dört bir yanına kesintisiz enerji dağıtımını sürdürdü mü ya da farklı bölgelerde farklı stratejiler uyguladı mı?
Enerji dağıtımı yaparken daha önce gösterdiğimiz hassasiyetin fazlasını gösterdiğimize inanıyorum keza müşterilerimizden de aldığımız geri dönüşler, artan müşteri portföyümüz bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Hizmet politikamız gereği müşterilerimize zamanında ve eksiksiz şekilde ulaşma gayretimiz oldu, özellikle havanın soğuk olduğu dönemlerde sağladığımız hizmetin öneminin bilincinde olarak, müşterilerimize ihtiyaç duydukları her konuda opsiyonlar geliştirdik, çözümler sağladık. Bizler 7/24 kesintisiz enerji kesintisiz hizmet için sevgiyle işlerimizin başındayız.

Share this article in your social networks.