Hizmetlerimiz

Doğa dostu, güvenli ve ekonomik LPG çözümleri sunuyoruz. İntergaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren üç LPG şirketinden birisi ve bu şirketlerin en genç ve dinamik olanıdır.

Tüp Gaz Nedir?

Genellikle tüp gaz olarak adlandırılan LPG, ham petrolün damıtılması, parçalanması sırasında ya da doğal gaz yataklarından elde edilen ve basınç altında sıvılaştırılan bütan ve propan gazlarının karışımıdır.

Renksizdir, kokusuzdur, yanıcı ve parlayıcı özelliğe sahiptir.

Basınç altında likit halde özel basınçlı kaplar içinde tutulur.

Gaz halinde havadan ağırdır.

Gaz kaçaklarının fark edilmesi için rafineri tarafından özel bileşiklerle kokulandırılmıştır.

Tüp Çeşitleri

İntergaz tüketicilerine 5 farklı tüp gaz ürünüyle hizmet vermektedir.

 • 2 kg’lık dar ve geniş çemberli piknik tüp
 • 10 kg’lık ev tipi tüp
 • 15 kg’lık ev tipi tüp
 • 25 kg’lık ticari tüp
 • 45 kg’lık ticari tüp

 

Ev Tüpleri

İntergaz müşterilerinin beklentilerini en yüksek seviyede karşılayarak tüketicilerin konutlarında enerji ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına 10 kg’lık ev tüpü, ürünlerini sunmaktadır.

Bu tüplerin tümü, İntergaz tesislerinde doldurulduklarının, tüm testlerden geçtiklerinin ve ilk defa kullanıcı tarafından açıldıklarının garantisi olan shiring kapak ile tüketicilere ulaştırılmaktadır.

Tüketiciler tarafından en sık kullanılan 10 kg. lık ev tüpü ürününün yanı sıra 15 kg’lık ev tüpü de daha dar alanlarda kullanılmak üzere tüketicilere sunulmaktadır.

Küçük Tüpler

Küçük İntergaz küçük tüp kolay taşınabilir yapısıyla pratiktir. 2 kg LPG içeren küçük tüp, dar ve geniş çemberli olmak üzere iki farklı seçenek ile sunulmaktadır.
Açık alanlarda ve evde rahatlıkla kullanılabilir. Kullanım alanları;

Pişirme

Piknik ve kamp alanlarında, bahçelerde, salon ve balkon gibi evin mutfak dışındaki bölümlerinde yemek pişirmek, ısıtmak ve çay demlemek için, balkonda kızartma gibi koku verici yemekleri yapmak için, seyyar arabalarda, stantlarda satılan ürünü pişirmek için kullanılır.

Aydınlatma

Piknik alanlarında, seyyar arabalarda ve balıkçı teknelerinde ışık kaynağı olarak kullanılır.

Isınma

Piknik alanlarında, açık alanlarda, teknelerde, bahçelerde ısınmak için kullanılır.

Bu farklı kullanım alanlarında en yüksek performans ve güvenliği sağlamak için tüplerimizin İntergaz cihazlarıyla birlikte kullanılması tavsiye edilir.

İşyeri Tüpleri

İntergaz işyeri müşterilerinin talep ve beklentilerini karşılamak üzere 15 – 25 ve 45 kg’lık farklı çeşitlerde tüpler sunmaktadır. Bu tüplerin tümü, İntergaz tesislerinde doldurulduklarının, güvenlik testlerinden geçtiklerinin ve ilk defa kullanıcı tarafından açıldıklarının garantisi olan shiring kapak ile tüketicilere ulaştırılmaktadır.

SİZE EN YAKIN TÜP BAYİMİZİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN ,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde dökme LPG hizmeti verebilmekten gurur duyuyoruz. İntergaz kalitesi ve tecrübesi her zaman sizin daha güvenli hissetmenizi sağlar.

Dökme gaz Nedir?

Dökme gaz, LPG’nin tüketiciye kamyon-tankerlerle ulaştırılması ve tüketicinin tanklarında depolanması esaslarına dayanan kullanım şeklidir. Dökme gaz, LPG ürünleri arasında yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Enerji İhtiyacınızın Olduğu Her Alanda

Endüstride sıcak su ve buhar üretiminde, ısıl işlemlerde, kurutma, lehimleme, kesme, kaynak gibi çeşitli süreçlerde dökme gaz kullanmak mümkündür. Dökme gaz; konutların ısınma, pişirme ve sıcak su gibi alanlardaki tüm enerji ihtiyacını karşılayabildiği gibi turizmde de benzer amaçlar için kullanılır. Bunlara ek olarak, özel bir işlemden geçirilen dökme gaz, aerosol sanayiinde itici gaz olarak da kullanılıyor. Standardize LPG olarak adlandırılan bu ürün, ayrıca plastik ambalaj ve izolasyon malzemeleri üretiminde hammaddeyi şişirmek amacıyla da yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Bireysel Dökme Gaz

Villa ya da müstakil tip konut sakinlerinin tüm enerji ihtiyaçlarını bir merkezden dökme gazla karşıladıkları sistemdir.

 • Konut sahibiyle sözleşme imzalanır.
 • Tank depozitolu olarak teslim edilirken, sistem ücret karşılığında kurulur.
 • Dökme gaz fatura ödemesi opsiyon süresi içinde  peşin,  teslimat anında kredi kartıyla , şirkete yerinde ödeme, bankada ödeme veya online olarak da yapılabilir.
 • Tank depozito ödemesi peşin,  teslimat anında kredi kartıyla , şirkete yerinde ödeme, bankada ödeme veya online olarak da yapılabilir.

Konutta Dökme Gaz

Konutlarda dökme gaz ısınma, pişirme, sıcak su elde etme, soğutma ve elektrik üretimi gibi bir konutun her türlü enerji ihtiyacını tek bir merkezden karşılamak üzere kullanılır.

 • Konutun tüm enerji ihtiyaçlarını tek bir merkezden kontrol
 • Uzman personelle teknik servis, bakım, dolum ve dağıtım süreçlerinde 7/24 kesintisiz hizmet
 • Sayaçlı tanker filosundaki tüm araçlarda anında faturalama sistemiyle güvenli ve hızlı hizmet
 • Dökme gaz sayesinde alternatif enerji kaynaklarına göre daha yüksek yanma verimi ve ısıl değer
 • Yanma sırasında is, koku ve kurum yaratmadığı için temiz bir ortam
 • Online dökme gaz siparişi, online ödeme, mail order gibi hayatı kolaylaştıran uygulamalar
 • Yangın ve deprem vanalarıyla standartın üzerinde güvenlik paketi

Merkezi Dökme Gaz Sistemi

Apartman ya da site sakinlerinin tüm enerji ihtiyaçlarını bir merkezden dökme gazla karşıladıkları sistemdir. İntergaz site yönetimiyle muhataptır. Dökme gaz tankının seviyesi site yönetimi/İntergaz tarafından takip edilir ve seviye düştüğünde sevkiyat gerçekleştirilir.

 • Site yönetimiyle sözleşme imzalanır.
 • Tank emanet olarak teslim edilirken, sistem ücret karşılığında kurulur.
 • Dökme gaz fatura ödemesi opsiyon süresi içinde havale olarak, teslimat anında kredi kartıyla veya online olarak da yapılabilir.
 • Dökme gaz kuruluş bedelinin ödemesi peşin, kredi kartıyla, opsiyon süresi içinde havale yolu, DBS  ya da mail order talimatıyla yapılır.

 Merkezi

 

Dökme Gaz Network Sistemi

Dökme gazın villa ya da apartman sitelerindeki sakinlere yönelik abone odaklı tasarlanmış bir sistemdir. Tüm sistem abonelerine aynı tank üzerinden çekilen tesisatlar la enerji sağlanır. Dökme gaz tüketimleri, her bir abone tesisatı üzerine sayaç konularak İntergaz tarafından takip edilir. Ödemeler her bir abonenin dökme gaz kullanımına göre gerçekleştirilir.

Kullan Öde

Enerji tüketimlerini abone bazında ölçmek için her bir abone tesisatı üzerine standart tip gaz sayacı konulur. Dökme gaz tüketimleri sayaçlardan okunarak, kullanılan miktar ay sonlarında aboneye fatura edilir.

kullan ode

Sözleşme Muhatabı

Siteler inşaat aşamasındayken muhatap müteahhit, site yönetimi ya da kooperatiflerdir. Site sakinleri yerleşimlerini tamamladıktan sonra muhatap villa veya daire sahipleri yani gerçek abonelerdir.

Sözleşme Tipi

 • Müteahhit, site yönetimi ya da kooperatifle villa/apartman dairelerindeki sistemlerin kuruluş ve dökme gaz tedarik şartlarının belirlenmesiyle ilgili özel protokol yapılır.
 • Site sakinleriyle standart tip abone sözleşmesi yapılır.

Sistem Kurulumu

Dökme gaz tankı depozito karşılığı emanet olarak verilir, ekipman ve tesisat, ücret karşılığında kurulur.

Teslimat

Tanktaki dökme gaz seviyesi İntergaz tarafından takip edilir ve seviye düştüğünde sevkiyat gerçekleştirilir.

Faturalama

Abone sayaçlarının ay sonlarında okumasını takiben, faturalar dökme gaz tüketimleri dahilinde yasal süreler içinde  abonelere ulaştırılır.

Ödeme

 • Dökme gaz fatura ödemesi opsiyon süresi içinde havale olarak, teslimat anında kredi kartıyla veya online olarak da yapılabilir.
 • Dökme gaz, ekipman, tesisat, bakım, abonelik bedeli ve depozito ödemesi, opsiyon süresi içerisinde havale, kredi kartı veya mail order yoluyla tahsil edilir.

Ön Ödemeli Sistem

Enerji tüketimlerini kullanıcı bazında ölçmek ve gaz yüklemesi yapabilmek için her bir tesisat üzerine akıllı tip ön ödemeli gaz sayacı konulur. Müşteriye dökme gaz sayaç yükleme kartı verilir. Müşteri, dökme gaz kullanmak istediği zaman kullanmak istediği gaz miktarı kadar İntergaz’a ödeme yapar ve bu ödeme karşılığı müşteri kartına yükleme yapılır. Müşteri bu kartı sayaca okutur ve sayaç okutulan miktarda dökme gazın geçişine izin verir.

On Odeme

Sözleşme Muhatabı

Siteler inşaat aşamasındayken muhatap müteahhit, site yönetimi ya da kooperatiflerdir. Site sakinleri yerleşimlerini tamamladıktan sonra muhatap villa veya daire sahipleri yani gerçek abonelerdir.

Sözleşme Tipi

 • Müteahhit, site yönetimi ya da kooperatifle villa/apartman dairelerindeki sistemlerin kuruluş ve dökme gaz tedarik şartlarının belirlenmesiyle ilgili özel protokol yapılır.
 • Site sakinleriyle standart tip abone sözleşmesi yapılır.

Sistem Kurulumu

Dökme gaz tankı depozito karşılığı emanet olarak verilir, ekipman ve tesisat ücret karşılığında kurulur.

Teslimat

Dökme gaz abonesinin ödemesini takiben, çipli karta kontör yüklemesi yapılır.

Faturalama

Yasal süreler içerisinde tüketiciye teslim edilir.

Ödeme

 • Dökme gaz ödemesi, kontör yüklemesi yapılmadan önce nakden veya kredi kartıyla yapılır.
 • Dökme gaz ekipman, tesisat, bakım, abonelik bedeli ve depozito ödemesi, opsiyon süresi içerisinde havale, kredi kartı veya mail order yoluyla tahsil edilir

Acil müdahele ekibimiz sizin ihtiyaçlarınız için 7/24 hazır beklemektedir.

tankImg

LPG Akademisi

LPG Okulu; KKTC kamuoyunu, halkımızı ve sektörü LPG alanında bilgi sahibi yapmak ve LPG ile ilgili farkındalık yaratmak amacı ile 2010 yılının son çeyreğinde kurulmuştur. Okulun eğitimi dört ana eğitim konusunu içermektedir.

LPG okulunun eğitim konuları:

 • · LPG teknik bilgilendirme,
 • Teknik emniyet ve yangın güvenliği,
 • Uygulamalı yangın tatbikatı,
 • İş sağlığı ve güvenliği (İSG ) eğitimi.

Genel hedefimiz: LPG’nin özellikleri ve tehlikeleri konusunda bilgisi artmış, kalifiye, nitelikli personel olma yolunda ilerleyen, uzmanlaşmış şirket personellerimizin, kurum ve kuruluşlara, sosyal sorumluluk kapsamında okullara, iş paydaşlarımıza eğitimler vererek görevli personellerin LPG konusunda tecrübe sahibi olmalarını, bilgili, nitelikli personel olarak yetişerek topluma en iyi şekilde kazandırmaktır.

Spesifik hedeflerimiz: Katılımcıların LPG’nin özellikleri ve tehlikeleri konularında bilgi seviyesi artmış, LPG yangını çıkmaması için gerekli güvenlik tedbirlerini alabilen, tehlike durumunda ise; Ne zaman?, nasıl? ve ne şekilde? müdahale edebileceğini öğrenmiş, can ve mal güvenliği dikkate alınarak, tehlikelerde medyana gelebilecek yaralanma, boğulma, ölüm, patlama risklerini en aza indirgemiş ve ortadan kaldırabilmiş, oluşması muhtemel felaketleri önleyerek toplumun güvenliğini en üst düzeyde sağlayacak kişiler olmalarını sağlamaktır.

LPG Okulunda, katılımcılar LPG konusunda sertifika kazanmış, konusunda uzman kişiler tarafından yasal mevzuat, prosedür, talimatlar, yönetmenlikler ve teknik kitaplar çerçevesinde, belirlenen sürelerde teorik ve pratik eğitime tabii tutulmakta ve eğitim sununda yeterlilikleri verilen sertifika ile tescil edilmektedirler.

LPG Okulundan bugüne kadar, İSG uzmanları, İtfaiye Müdürlüğü ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı personeli, bazı okulların öğrencileri, Kıbrıs Türk Petrolleri personeli, Koop- Süt , Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı personeli, iş ortağımız olan birçok oteller ve fabrikaların teknik personeli ve bayilerimiz başta olmak üzere 1561 kişi eğitim almıştır. (Eylül 2019)

Share this article in your social networks.