Sivil Savunma Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı 2021’de Yer Aldık

Sivil Savunma Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı 2021’de Yer Aldık

Sivil Savunma Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı  2021 seçkin gözlemci  günü  07 Ekim 2021 tarihinde Gazimağusa’nın Palm Beach bölgesinde gerçekleştirilmiştir.

Senaryo gereği; Merkez üssü Larnaka Körfezi açıklarında rihter ölçeğine göre 7.7 büyüklüğünde, deniz tabanının 5 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem senaryosu çerçevesinde hazırlanan , Afet Acil Durum Yönetimi Sistemi  içinde yer alan tüm birimlerin, iş  birliğini ,koordinasyonunu , her türlü durumda nasıl çalışma sergileyeceği, farkındalık yaratma amacıyla kurum ve kuruluşların işbirliği ile müdahale şekilleri sergilenmiştir.  İzleyicilere tatbikat sırasında yaşanması muhtemel durumlar canlandırılarak,olaylara müdahaleler gerçekleştirilmiştir.

Intergaz Yangınlara Müdahale Uzman Ekibi de yaşanması muhtemel durumlar karşısında  olay bölgesindeki  ekiplerle  iş birliği içerisinde  hareket eden unsurlar arasında yer aldı. Acil afet durumunda yaşanması muhtemel  herhangi bir LPG  yangınına müdahalenin  gerçekleştirildiği tatbikatta,  LPG  yangınına müdahale edildikten sonra  İntergaz teknik ekiplerince gerekli kontroller sağlanarak yangın alanın emniyeti alınmıştır.

Share this article in your social networks.