27 Aralık 2019 Deneme Tatbikatı

27 Aralık 2019 Deneme Tatbikatı

“Yılın son tatbikatı yapıldı.”

Intergaz tesisinde 2019 yılının son Afet ve Acil Durumlara Müdahale Tatbikatı gerçekleştirildi.  Deprem sonrasında olabilecek afetleri önleme ve gerekli tedbirleri almaya yönelik tatbikat, Intergaz personeli, itfaiye ve sağlık ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Tatbikat kapsamında depreme bağlı olarak tanker dolum sahasında ve tüp dolum sahasında meydana gelen sızma ve yangınlara müdahale, yaralananlara ilk yardım müdahalesi ve hastaneye sevk gerçekleştirildi.

Intergaz Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer 2019 yılı içerisinde pek çok üniversite öğrencisi ve başka kurumlardan gelen personele eğitim verdiklerini ve bu eğitimlerin hayati önem taşıdığını söyledi. Kencer ,Afet ve felaketlere tüm kurum ve kuruluşların hazırlıklı olması, afet planlarını yapması ve bu planları tatbikatla deneyerek güncelleştirmesi gerektiğini önemine dikkat çekti ve bu gibi olayların tatbikatlarda kalmasını dileyerek emeği geçen Intergaz ve itfaiye personeline ayrıca sağlık ekibine teşekkür etti.

 “Her an felaketlere hazırlıklı olmalıyız!”  

İntergaz Teknik Müdürü Makine Mühendisi Cem Saldoğan, acil durumlara karşı Intergaz personelinin tatbikatlarla hazırlandığını ve sürekli eğitimlerle tatbikatların desteklendiğini, acil durum anında nerede toplanılması gerektiğinden, hangi personelin acil durumda hangi görevi üstlendiğine kadar her şeyin planladığını ve bu planlamanın acil duruma müdahalede çok önemli olduğunu vurguladı.

Türkiye’den gelen Intergaz yangın müşaviri Resul Dilek,  Afet ve Acil Durumlara Müdahale Tatbikatı sonrasında yaptığı açıklamada, teorik eğitim kadar tatbikat yapmanın da önemine dikkat çekerek her kurum ve kuruluşun mutlaka acil durum planı ve tatbikatı yapması gerektiğini söyledi. Dilek, afet ve acil durumlara karşı kendilerini en iyi şekilde hazırlayanların ileride can kurtaracağını belirterek  “Afet durumunda nerede toplanılacağından hangi personelin ne görev üstlendiğine, bina tahliyesinden, yangın söndürme cihazlarının kullanımına kadar mutlaka düzenli tatbikatlarla eğitimler desteklenmelidir. Her tatbikat afet anında yaşamları kurtarmak için büyük bir hazırlıktır.” dedi.

Intergaz tesisinde düzenlenen tatbikat sonrasında Intergaz personeli hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Share this article in your social networks.