İntergaz, itfaiye personelini ağırladı.

İntergaz, itfaiye personelini ağırladı.

İntergaz Ltd.’nin on yıldır sürdürdüğü teknik emniyet ve yangın güvenliği eğitimlerine bir yenisi daha eklendi. İntergaz, İtfaiye Müdürlüğü personelini ağırladı.

Sanayi Odası’nda sabah başlayan program, teknik eğitim, İntergaz Ltd. tesisindeki uygulamalı eğitimin ve ardından katılım belgelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer’in açılış konuşmasıyla program başladı. Kencer, İntergaz Ltd.’nin sosyal sorumluluk kapsamında bugüne kadar birçok faaliyet gösterdiğini ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğini kaydetti. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında anı ormanı, SOS Çocukköyü’ne katkı, meme kanserine farkındalık yaratmak için özel olarak piyasaya çıkan pembe tüp gibi pek çok projeye imza koyduklarını dile getiren Kencer, şirket olarak farklı kurum ve kuruluşlara teknik emniyet ve yangın güvenliği eğitimleri vermekten de memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Daha önce pek çok üniversite öğrencisi ve başka kurumlardan gelen personele eğitim verdiklerini ve eğitimlerin süreceğini belirten Kencer, bu eğitimlerin önemine vurgu yaptı.

“Teorik bilgi ve eğitim verildi.”

 “Yangın söndürme tatbikatı yapıldı.”

Sanayi Odası’nda yapılan teknik eğitimlerin ardından katılımcılar eğitmenlerle birlikte, İntergaz tatbikat alanında yangınlara müdahaleyle ilgili tatbikat gerçekleştirdi

İntergaz tesislerinde düzenlenen yangın söndürme eğitimleri öncesinde katılımcılar tesisi gezdiler ve tesiste alınan güvenlik önlemleri hakkında bil.gi aldılar. Tesisin gezilmesinin ardından LPG tankının söndürülmesiyle ilgili teorik bilgi alan katılımcılar, bilgilerini tatbikatla pekiştirdi.  Tatbikatta katılımcılar tek tek yanan LPG tüplerini ve birlikte LPG tankını söndürerek tatbikat yaptı. Yanan LPG tankına müdahale tatbikatı sonrasında mutfak yangınlarına nasıl müdahale edilmesi gerektiğiyle ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

İntergaz tesislerinde özel olarak tatbikat için hazırlanan düzeneklerle LPG boru hattındaki kaçağa nasıl müdahale edileceğiyle ilgili tatbikat gerçekleştirildi.

Teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayan katılımcılara daha sonra İntergaz tesisinde İtfaiye Müdürü Ahmet Özmenek, İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer ve eğitmenler tarafından katılım belgeleri verildi.

Kencer: “Memnuniyet duyuyoruz.”

İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer, “İntergaz Ltd. olarak İtfaiye Müdürlüğü personelini tatbikat için İntergaz tesislerinde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. İntergaz Ltd.’yi gezmek ve tesisi yerinde incelemek isteyen her kuruma kapılarımız açıktır.” dedi. Kencer gerekli hazırlıkların önceden profesyonelce yapılarak LPG yangın ve yangın eğitimi konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler vermeye devam edileceğini söyledi.

Share this article in your social networks.