İntergaz Ltd. Eğitimlerine bir yenisini daha ekledi…

İntergaz Ltd. Eğitimlerine bir yenisini daha ekledi…

İntergaz Ltd. Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı personelini eğitim ve tatbikat için ağırladı. Sanayi Odası’nda sabah askeri personelinin karşılanması ile başlayan program, İntergaz Ltd. tesisindeki uygulamalı eğitimin ardından Sanayi Odası’nda katılım belgelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

“Teorik bilgi ve eğitim verildi.”

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı personeline, LPG’nin tanıtılması, yangın ve müdahale yöntemleriyle ilgili teorik bir sunum yapıldı. Teorik eğitimde, katılımcılara LPG yangınlarının sınıflandırılması, müdahale yöntemleri, hangi tip yangına hangi yangın söndürücü ile nasıl müdahale edilmesi ve yangın anında ne yapılması gerektiği hakkında detaylı teorik bilgi verildi.

LPG bilgilendirme eğitiminin ardından, Yangın ve LPG yangınlarına müdahale hakkında teknik bilgiler ve eğitimler verildi.

“Yangın söndürme tatbikatı yapıldı.”

Sanayi Odası’nda yapılan teknik eğitimlerin ardından katılımcılar eğitmenler ile birlikte, Intergaz tatbikat alanında yangınlara müdahale ile ilgili tatbikat gerçekleştirdi.

Intergaz tesislerinde düzenlenen pratik yangın söndürme eğitimlerinde yangın anında ne yapması gerektiğinin teorik bilgisini alan katılımcılar, bilgilerini tatbikatla pekiştirdi. Tatbikatta katılımcılar tek tek yanan LPG tüpleri söndürerek yangın anında adım adım ne yapmaları gerektiğini ve soğukkanlı olmaları gerektiğini öğrendi.

LPG tüplerinin söndürülmesi ile ilgili yapılan tatbikatın ardından LPG tank yangınına müdahale usulleri yanında elektrik ve akaryakıt yangına nasıl müdahale yapılacağı ile ilgili tatbikat gerçekleştirildi. Teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayan katılımcılar daha sonra Sanayi Odası’nda katılım belgeleri verildi.

Kencer: “Memnuniyet duyuyoruz.”

İntergaz Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer, İntergaz Ltd.’nin sosyal sorumluluk kapsamında birçok faaliyet gösterdiğini kaydetti. Kencer, şirket olarak farklı kurum ve kuruluşlara eğitimler vermekten memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Daha önce pek çok üniversite öğrencisi ve başka kurumlardan gelen personele eğitim verdiklerini, eğitimlerin süreceğini ve bu eğitimlerin önemine vurgu yaptı.

Intergaz Ltd. olarak Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı personelini eğitim ve tatbikat için ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. İntergaz Ltd.’yi gezmek ve tesisi yerinde incelemek isteyen her kuruma kapılarının açık olduğunu dile getiren Kader Kencer gerekli hazırlıkların profesyonelce önceden yapılarak LPG yangın ve yangın eğitimi konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler vermeye devam edileceğini söyledi. Kader Kencer, katılımcılara belgelerini vererek, eğitimi sonlandırdı.

Share this article in your social networks.