Dökme LPG

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde dökme LPG hizmeti verebilmekten gurur duyuyoruz. İntergaz kalitesi ve tecrübesi her zaman sizin daha güvenli hissetmenizi sağlar.

Dökme gaz Nedir?

Dökme gaz, LPG’nin tüketiciye kamyon-tankerlerle ulaştırılması ve tüketicinin tanklarında depolanması esaslarına dayanan kullanım şeklidir. Dökme gaz, LPG ürünleri arasında yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Enerji İhtiyacınızın Olduğu Her Alanda

Endüstride sıcak su ve buhar üretiminde, ısıl işlemlerde, kurutma, lehimleme, kesme, kaynak gibi çeşitli süreçlerde dökme gaz kullanmak mümkündür. Dökme gaz; konutların ısınma, pişirme ve sıcak su gibi alanlardaki tüm enerji ihtiyacını karşılayabildiği gibi turizmde de benzer amaçlar için kullanılır. Bunlara ek olarak, özel bir işlemden geçirilen dökme gaz, aerosol sanayiinde itici gaz olarak da kullanılıyor. Standardize LPG olarak adlandırılan bu ürün, ayrıca plastik ambalaj ve izolasyon malzemeleri üretiminde hammaddeyi şişirmek amacıyla da yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Bireysel Dökme Gaz

Villa ya da müstakil tip konut sakinlerinin tüm enerji ihtiyaçlarını bir merkezden dökme gazla karşıladıkları sistemdir.

 • Konut sahibiyle sözleşme imzalanır.
 • Tank depozitolu olarak teslim edilirken, sistem ücret karşılığında kurulur.
 • Dökme gaz fatura ödemesi opsiyon süresi içinde  peşin,  teslimat anında kredi kartıyla , şirkete yerinde ödeme, bankada ödeme veya online olarak da yapılabilir.
 • Tank depozito ödemesi peşin,  teslimat anında kredi kartıyla , şirkete yerinde ödeme, bankada ödeme veya online olarak da yapılabilir.

Konutta Dökme Gaz

Konutlarda dökme gaz ısınma, pişirme, sıcak su elde etme, soğutma ve elektrik üretimi gibi bir konutun her türlü enerji ihtiyacını tek bir merkezden karşılamak üzere kullanılır.

 • Konutun tüm enerji ihtiyaçlarını tek bir merkezden kontrol
 • Uzman personelle teknik servis, bakım, dolum ve dağıtım süreçlerinde 7/24 kesintisiz hizmet
 • Sayaçlı tanker filosundaki tüm araçlarda anında faturalama sistemiyle güvenli ve hızlı hizmet
 • Dökme gaz sayesinde alternatif enerji kaynaklarına göre daha yüksek yanma verimi ve ısıl değer
 • Yanma sırasında is, koku ve kurum yaratmadığı için temiz bir ortam
 • Online dökme gaz siparişi, online ödeme, mail order gibi hayatı kolaylaştıran uygulamalar
 • Yangın ve deprem vanalarıyla standartın üzerinde güvenlik paketi

Merkezi Dökme Gaz Sistemi

Apartman ya da site sakinlerinin tüm enerji ihtiyaçlarını bir merkezden dökme gazla karşıladıkları sistemdir. İntergaz site yönetimiyle muhataptır. Dökme gaz tankının seviyesi site yönetimi/İntergaz tarafından takip edilir ve seviye düştüğünde sevkiyat gerçekleştirilir.

 • Site yönetimiyle sözleşme imzalanır.
 • Tank emanet olarak teslim edilirken, sistem ücret karşılığında kurulur.
 • Dökme gaz fatura ödemesi opsiyon süresi içinde havale olarak, teslimat anında kredi kartıyla veya online olarak da yapılabilir.
 • Dökme gaz kuruluş bedelinin ödemesi peşin, kredi kartıyla, opsiyon süresi içinde havale yolu, DBS  ya da mail order talimatıyla yapılır.

 Merkezi

 

Dökme Gaz Network Sistemi

Dökme gazın villa ya da apartman sitelerindeki sakinlere yönelik abone odaklı tasarlanmış bir sistemdir. Tüm sistem abonelerine aynı tank üzerinden çekilen tesisatlar la enerji sağlanır. Dökme gaz tüketimleri, her bir abone tesisatı üzerine sayaç konularak İntergaz tarafından takip edilir. Ödemeler her bir abonenin dökme gaz kullanımına göre gerçekleştirilir.

Kullan Öde

Enerji tüketimlerini abone bazında ölçmek için her bir abone tesisatı üzerine standart tip gaz sayacı konulur. Dökme gaz tüketimleri sayaçlardan okunarak, kullanılan miktar ay sonlarında aboneye fatura edilir.

kullan ode

Sözleşme Muhatabı

Siteler inşaat aşamasındayken muhatap müteahhit, site yönetimi ya da kooperatiflerdir. Site sakinleri yerleşimlerini tamamladıktan sonra muhatap villa veya daire sahipleri yani gerçek abonelerdir.

Sözleşme Tipi

 • Müteahhit, site yönetimi ya da kooperatifle villa/apartman dairelerindeki sistemlerin kuruluş ve dökme gaz tedarik şartlarının belirlenmesiyle ilgili özel protokol yapılır.
 • Site sakinleriyle standart tip abone sözleşmesi yapılır.

Sistem Kurulumu

Dökme gaz tankı depozito karşılığı emanet olarak verilir, ekipman ve tesisat, ücret karşılığında kurulur.

Teslimat

Tanktaki dökme gaz seviyesi İntergaz tarafından takip edilir ve seviye düştüğünde sevkiyat gerçekleştirilir.

Faturalama

Abone sayaçlarının ay sonlarında okumasını takiben, faturalar dökme gaz tüketimleri dahilinde yasal süreler içinde  abonelere ulaştırılır.

Ödeme

 • Dökme gaz fatura ödemesi opsiyon süresi içinde havale olarak, teslimat anında kredi kartıyla veya online olarak da yapılabilir.
 • Dökme gaz, ekipman, tesisat, bakım, abonelik bedeli ve depozito ödemesi, opsiyon süresi içerisinde havale, kredi kartı veya mail order yoluyla tahsil edilir.

Ön Ödemeli Sistem

Enerji tüketimlerini kullanıcı bazında ölçmek ve gaz yüklemesi yapabilmek için her bir tesisat üzerine akıllı tip ön ödemeli gaz sayacı konulur. Müşteriye dökme gaz sayaç yükleme kartı verilir. Müşteri, dökme gaz kullanmak istediği zaman kullanmak istediği gaz miktarı kadar İntergaz’a ödeme yapar ve bu ödeme karşılığı müşteri kartına yükleme yapılır. Müşteri bu kartı sayaca okutur ve sayaç okutulan miktarda dökme gazın geçişine izin verir.

On Odeme

Sözleşme Muhatabı

Siteler inşaat aşamasındayken muhatap müteahhit, site yönetimi ya da kooperatiflerdir. Site sakinleri yerleşimlerini tamamladıktan sonra muhatap villa veya daire sahipleri yani gerçek abonelerdir.

Sözleşme Tipi

 • Müteahhit, site yönetimi ya da kooperatifle villa/apartman dairelerindeki sistemlerin kuruluş ve dökme gaz tedarik şartlarının belirlenmesiyle ilgili özel protokol yapılır.
 • Site sakinleriyle standart tip abone sözleşmesi yapılır.

Sistem Kurulumu

Dökme gaz tankı depozito karşılığı emanet olarak verilir, ekipman ve tesisat ücret karşılığında kurulur.

Teslimat

Dökme gaz abonesinin ödemesini takiben, çipli karta kontör yüklemesi yapılır.

Faturalama

Yasal süreler içerisinde tüketiciye teslim edilir.

Ödeme

 • Dökme gaz ödemesi, kontör yüklemesi yapılmadan önce nakden veya kredi kartıyla yapılır.
 • Dökme gaz ekipman, tesisat, bakım, abonelik bedeli ve depozito ödemesi, opsiyon süresi içerisinde havale, kredi kartı veya mail order yoluyla tahsil edilir

LPG – Euro Diesel Dönüşüm Hesaplama Aracı

TL LT
LPG Ev Litre Fiyatı 0 TL Euro Diesel Litre Fiyatı 0 TL
Aylık LPG Gideriniz
0.00 TL
0.00 LT
Tasarruf
0.00 TL
0.00 %

Share this article in your social networks.