Sivil Savunma Teşkilatı ve İtfaiye  Müdürlüğü ile LPG eğitimi ve yangın tatbikatı

Sivil Savunma Teşkilatı ve İtfaiye Müdürlüğü ile LPG eğitimi ve yangın tatbikatı

KKTC’de bir ilk olarak  2011 yılından itibaren teknik emniyet ve yangın güvenliğinin, hizmet verdiğimiz müşterilerimiz ve taşeronlarımız tarafından da benimsenmesi ve uygulanması için gerekli hizmet içi eğitim faaliyetleri kapsamında danışmanlık hizmeti alınarak sertifikalandırmakta ve bunu sürekli olarak  planlanmakta ve uygulamaktayız. Bu eğitimleri sosyal sorumluluk kapsamında okullar, Kıbrıs Türk Petrolleri personeli,  askeri birlikler, Sivil Savunma Teşkilatı ve İtfaiye Müdürlüğü personeline de vermekteyiz.

Bu kapsamda Tütkiye’de İpragaz ve  Hunca Kozmetik’de de yangın müşavirliği hizmeti veren Dilek Yangın Müşavirliği  ile birlikte  iki ayda bir olmak üzere yılda altı dönem olarak bu konuda yetişmiş olan İntergaz personeli ile birlikte teorik ve uygulamalı eğitimler vermekteyiz.  Bugüne kadar toplam 900 kişi bu eğitimleri alarak sertifikalandırılmıştır.

2014 yılı  ‘’5. Dönem LPG Eğitim ve Tatbikatı’’ 06 Kasım 2014 tarihinde planlanmıştır. Bugün icra edilen bu faaliyetimize Sivil Savunma Teşkilatı ve İtfaiye Müdürlüğü personelinden 56  kişi katılmıştır.

Planlanan  ‘’LPG Eğitimi ve  LPG Yangın Tatbikatı’’   iki ana başlık altında  icra edilmiştir.  Öğleye kadar olan birinci safhada; ‘’Teorik Eğitim’’ Sanayi Odası konferans salonunda, öğleden sonra ise  İntergaz tesislerindeki tatbikat sahasında ;  ‘’ LPG Yangınlarına ve Gaz Kaçaklarına Müdahale, İşlevsel Uygulamalı  Tatbikatlar ve   Tesis Teknik Gezi ve Tanıtımı’’   icra edilmiştir. Müteakiben katılımcılara sertifikaları  verilerek eğitimimiz sonlandırılmıştır.

 

Share this article in your social networks.