SOS Çocuk Köyü ile Ortak Anlayış Metni İmzalandı

SOS Çocuk Köyü ile Ortak Anlayış Metni İmzalandı

İntergaz Ltd. SOS Çocuk Köyü Derneği‘nin kurumsal destekçisi oldu. Projenin ayrıntıları ve kamuoyuna duyurusu SOS Çocuk Köyü Derneği ve İntergaz Ltd. yetkililerinin katılımı ile düzenlenen basın toplantısında yapıldı. Tarafların birlikte hazırladığı sosyal sorumluluk projesi, basın toplantısında imzalanan ortak anlayış metni ile resmi olarak 1 Mayıs 2017 tarihinde başlayacaktır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ayrı bir anlam kazanan projenin ayrıntıları şu şekilde özetlenebilir;

İmzalanan ortak anlayış metnine göre İntergaz Ltd. anlaşmanın geçerli olduğu süre zarfında tüp LPG gaz satışından SOS Çocuk Köyü Derneği‘ne bağış yapacaktır. İntergaz Ltd. aylık satış raporu doğrultusunda toplanacak bağış fonunu SOS Çocuk Köyü Derneği’nin İntergaz’a sunacağı ihtiyaçları karşılamak için kullanılacaktır.

Ayrıca, İntergaz Ltd. dernek çatısı altında aile temelli bakım alan gençlerin istihdam sürecine de katkı koyacak. Bu çerçevede İntergaz Ltd. ve SOS Çocuk Köyü Derneği yetkilileri yılda en az iki sefer olası istihdam koşullarını değerlendirecektir.

Proje kapsamında Intergaz Ltd. çalışanlarının bu projede gönüllü hizmet vermesini de teşvik ediyor. Bu çerçevede, İntergaz Ltd.’in görevlendireceği personel mesai günlerinde idari izinli sayılarak ve mesaisini SOS Çocuk Köyü Derneği’nin belirleyeceği bölümlerde çocuklar ile birlikte geçirecektir.

 

Share this article in your social networks.