Sakınmanız Gereken 5 Tüp Gaz Kullanım Hatası

  • Birinci tüpünüz bittiğinde sipariş vermemek.

Evinizde muhakkak birden çok tüp gaz vardır, bunu gazınızı garantilemek adına yapıyorsunuzdur. Sorun şu ki, bu değişim sisteminde sizi sıkıntıda bırakmamak için bir tüpün hep garantide dolu olması gerekiyor. Siz siz olun, bir tüpünüz biter bitmez hemen sipariş vermeyi alışkanlık haline getirin.

  • Eve servis için yeterince açık adres vermemek.

LPG’nizi evinize getiren servis üyelerine evinizi yeterince açık belirtmezseniz görevliler size tüpünüzü getiremez bu kadar basit. Veya  evinizde – ya da çevresinde –  köpek, keçi ve benzeri hayvan ya da değişken tehdit unsuru bulunuyorsa, bu o görevli için zor bir durum yaratabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için siz en iyisi evinizi iyice tarif etmeye özen gösterin.

  • Mevsim değişikliği

Kış dönemi geldi mi, gaz tüketen ev aletleri kullanmaya başlıyoruz. Bu durumda LPG firmanızı bu duruma karşı uyarmanız gerekiyor. Sizin kullanımınız arttıkça, görevli bunu bilmediğinden standart tüketim performansınıza göre tüplerinizi yenileyecektir. Küçük detaylarla günlük hayatınızdan krizleri kaldırabilirsiniz.

  • Çok fazla ödemek

Doğal gaz sektöründeki dalgalanmalar,  otomatik ödemelerinizde size zorluk çıkarabilir. En iyi sabit fiyat teklifini almak için LPG sağlayıcınızla görüşmenizi öneririz.

  • Isıtıcınızın yerini doğru belirlemek

Isı sağlayan tüplü cihazlarınızı, soğuk hava akımının en yoğun olduğu bölgeye yerleştirirseniz, daha etkili bir sonuç alabilirsiniz.

 

Share this article in your social networks.