İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Kursu

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Kursu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı  tarafından  27 Nisan  – 26 Haziran 2015 tarihleri arasında, iş sağlığı ve güvenliği alanında önleyici ve koruyucu  hizmetler veren kişilerin  sertifikalandırılması amacıyla düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Kursu, 25-26 Haziran 2015 tarihlerinde Şirketimiz İntergaz tesislerinde  kursiyerlere yönelik gerçekleştirilen yangın  söndürme  eğitimi ile  tamamlanmıştır. 85 kursiyerin katılmış olduğu bu eğitim iki gurup olarak iki günde gerçekleştirilmiştir. Kursiyerlere bu eğitimde önce teorik olarak LPG bilgilendirme eğitimleri verilmiştir. Daha sonra da uygulamalı olarak yangın eğitimleri tüm kursiyerlere yaptırılarak eğitim verilmiştir. Şirketimiz bu eğitimi uzman eğiticilerimiz tarafından   hiçbir karşılık beklemeden sosyal sorumluluk kapsamında vermiştir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar da, kursun son gününde yangın eğitimi alan kursiyerleri Şirketimizin eğitim   alanında ziyaret etmiştir.

Kursiyerlere seslendiği konuşmasında; Gürpınar;  Bakanlığın  iş sağlığı ve güvenliği alanında hayata geçirdiği tedbirler hakkında bilgi verdi. 85 kursiyerin İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık eğitimi aldığını ifade eden Gürpınar,  daha sağlıklı ve güvenli işletmelerin sayısının artmasında uzmanların önemli rol oynayacağına olan inancını belirtti ve  kursiyerlere yangın eğitimi verilmesine imkan tanıyan Şirketimiz İntergaz Ltd.e teşekkür etmiştir.

Share this article in your social networks.