Deprem Sonrası Yangın Ve Yaralılara Müdahale Senaryosu İcra Edildi

Deprem Sonrası Yangın Ve Yaralılara Müdahale Senaryosu İcra Edildi

Sivil Savunma Afet ve Acil Durumlara Milli Müdahale Tatbikatı -2017 kapsamında Intergaz tesislerinde deprem ve sonrasında olabilecek afetleri önleme ve gerekli tedbirleri almaya yönelik senaryo icra edildi.

 

Tatbikat kapsamında depreme bağlı olarak tanker dolum sahasında ve tüp dolum sahasında meydana gelen sızma ve yangınlara müdahale, yaralananlara ilk yardım müdahalesi ve hastaneye sevk gerçekleştirildi.

Tatbikatta Intergaz ve komşu şirketlerin personelinin yanı sıra, Sivil Savunma ve halk örgütü, itfaiye, polis ve üniversitelerin arama-kurtarma ekipleri aktif rol aldı.

ÇELEBİ: 

Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Erdoğan Çelebi tatbikatın burada yaptığı konuşmada, 6 ilçede 10 özel durum ve tatbikat kontrol merkezi tarafından verilen çeşitli ara durumların icrasının gerçekleştirildiğini belirterek, tüm kurumlarla koordineli olarak olaylara müdahalenin yapıldığını söyledi.

Sivil Savunma Tatbikatı-2017’de amacın daire ve müesseselerin eğitim seviyesinin test edilmesi olduğunu belirten Çelebi, Intergaz’ın hem bulunduğu konum hem de yaptığı iş itibarıyla önemli bir kuruluş olduğunu anlattı.

KENCER:

Intergaz Genel Müdür Yardımcısı Kader Kencer de bu ve bunun gibi olaylara tüm kurum ve kuruluşların hazırlıklı olması, afet planlarını yapması ve bu planları tatbikatla deneyerek güncelleştirmesi gerektiğini ifade etti.

Kencer, bu gibi olayların tatbikatlarda kalmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

“Sivil Savunma Afet ve Acil Durumlara Milli Müdahale Tatbikatı-2017”de, tüm bakanlıklar dâhil olmak üzere 83 kurumdan 1296 personel ve 280 araç görev aldı.